Інформаційне суспільство рухається до "глобального розуму" - Юрій Мільнер

Укрінформ
Поява "глобального розуму", що складається з усіх людей, з'єднаних комп'ютерами, стане результатом розвитку ключових глобальних трендів в інформаційній сфері. Про це заявив засновник російської компанії Digital Sky Technologies Юрій Мільнер під ча...

Поява "глобального розуму", що складається з усіх людей, з'єднаних комп'ютерами, стане результатом розвитку ключових глобальних трендів в інформаційній сфері. Про це заявив засновник російської компанії Digital Sky Technologies Юрій Мільнер під час дискусії "Ключові тренди завтрашнього дня" на 8-му Форумі Ялтинської Європейської Стратегії.

"Протягом найближчих десятиліть виникне "глобальний розум", утворений з усіх живих істот, зв'язаних через комп'ютери. Цей єдиний розум нікому не належатиме і вільно поширюватиметься по всьому світу, визначаючи тією або іншою мірою дії кожної людини. Для підтримки роботи такого "глобального розуму" використовуватиметься близько 20% енергії, що виробляється на планеті", - прогнозує російський фахівець.

Юрій Мільнер вважає, що до цієї футуристичної картини можуть привести сьогоднішні тенденції в інформаційній сфері. Так, у світі спостерігається безпрецедентне збільшення кількості користувачів інтернетом: на сьогодні до мережі підключено 2 млрд осіб, а протягом наступних десяти років їхня кількість збільшиться до 5 млрд. При цьому кількість пристосувань, підключених до Інтернету, за той же час збільшиться до 20 млрд (у 2 рази). Тобто, до 2020 року у світі буде 25 млрд людей і одиниць техніки, об'єднаних в мережу. Вони будуть зв'язані між собою, вироблятимуть інформацію і обмінюватимуться нею.

Кількість інформації, що генерується на Землі, також буде безпрецедентно збільшуватися. Якщо скласти всю інформацію, генеровану людством за останні 30 тис. років, до 2003 року, то саме така кількість інформації була створена за два дні минулого року. Через десять років аналогічна кількість інформації буде створена за 1 годину, сказав Ю.Мільнер.

Збільшується й швидкість обміну інформацією між людьми. Так, Всесвітня соціальна мережа Facebook за два роки збільшила обмін інформацією у 28 разів. Це не означає, що у мережу приходять нові люди. Просто кожен обмінюється інформацією набагато частіше і в більшому обсязі, ніж навіть два роки тому. При цьому, дуже мала частина цього потоку створюється організованими інститутами - засобами масової інформації, компаніями і державними установами. Більшість контента генерують звичайні люди. Наприклад, газети читають 1% населення США, а інформацію з інтернету отримують 20-25%.

Значення соціальних мереж збільшуватиметься, і вже незабаром вони безпосередньо впливатимуть не лише на інформованість, а й на особисту сферу життя людей. "Є щонайменше 50% шансів, що вже незабаром люди встановлюватимуть дружні стосунки між собою на підставі рекомендацій штучного інтелекту", - сказав Юрій Мільнер.

Ганна Медведєва, КИЇВ. 19 вересня 2011 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-