У Луцьку успішно виконується довгострокова програма "Дахи"

Укрінформ
ЛУЦЬК, 10 грудня. /Зіновій Жижара - УКРІНФОРМ/. Кращому збереженню й поліпшенню експлуатації житлового фонду міста допомагає довгострокова програма капітального ремонту покрівель "Дахи", що успішно виконується в Луцьку. Розроблена три роки тому за...

ЛУЦЬК, 10 грудня. /Зіновій Жижара - УКРІНФОРМ/. Кращому збереженню й поліпшенню експлуатації житлового фонду міста допомагає довгострокова програма капітального ремонту покрівель "Дахи", що успішно виконується в Луцьку. Розроблена три роки тому за ініціативою міського голови Богдана Шиби, вона нині стала пріоритетною в роботі Луцької міської ради, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

Як розповів Богдан Шиба, термін експлуатації дахів у семидесяти відсотків житлових будинків міста давно закінчився. Їх протікання погіршувало побутові умови десятків тисяч сімей, а вищерблені парапетні плити на покрівлях, іржаві ринви, які могли обвалитися, загрожували життю людей. Звичайно, і раніше комунальники ремонтували дахи. Але робили це вряди-годи. Тож скарги на капання зі стелі були постійні. А тепер уперше в практиці роботи міської ради й було розроблено спеціальну програму "Дахи", яку затвердили депутати на сесії.

За словами міського голови, програма виконується за рахунок різних джерел фінансування: перевикнання бюджету, доходу від земельних аукціонів, муніципальної позики. Як результат, у місті за минулі три роки капітально відремонтовано більше сотні дахів на багатоквартиних житлових будинках, школах, дитсадках, на що витрачено більше 14 мільйонів гривень. Це значно більше, як передбачає за цей термін програма.

Важливо, що в ході ремонту недовговічні плоскі дахи здебільшого замінюють шатровими. Це значно дорожче, але такі покрівлі утричі довше служитимуть. Вони мають гарний естетичний вигляд і ліпше зберігають тепло.

Міський голова Богдан Шиба сподівається, що в ході подальшої реалізації довгострокової програми "Дахи" активізуються і самі мешканці будинків, вся міська громада. Щоб шляхом створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, будинкових комітетів співфінансувати програму. Адже тоді можна буде зробити набагато більше як для збереження самих будівель древнього Луцька, так і підвищення побутового комфорту лучан, переконаний Богдан Шиба.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-