Депутати Коропської громади вчилися керувати місцевим бюджетом

Депутати Коропської громади вчилися керувати місцевим бюджетом

Децентралізація
Укрінформ
Депутати Коропської громади на Чернігівщині обговорили з експертами Програми «U-LEAD з Європою» проблеми бюджетного процесу та стратегію розвитку під час навчального семінару.

Про це Укрінформу повідомили у Чернігівському регіональному офісу Програми.

Зазначається, що на семінарі «Бюджетний процес в територіальній громаді» депутати громади мали можливість не лише ознайомитись із особливостями бюджетного процесу та визначити свою участь у ньому, а й спільно з експертами визначити сфери, в яких є ресурс для оптимізації витрат, знайти рішення, які можуть принести економію чи додаткові надходження.

Так, обранці обговорили, що таке бюджет громади, які основні учасники бюджетного процесу та його основні етапи, визначили елементи рішення про місцевий бюджет та якість планування бюджету. Крім того, обговорили взаємозв’язок бюджетних показників зі стратегічними та програмними документами розвитку територіальної громади.

«Ці цифри – це математичні показники, але необхідно розібратись що відбувається в самій сфері фінансування. Як ці кошти витрачаються, на що, чи достатньо ефективно і чи впливають ці інвестиції на формування якості послуг. І це якраз спільна робота депутатів та виконавчих органів громади», - наголосила керівниця Чернігівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Ірина Кудрик.

Під час семінару радник з питань муніципальних фінансів та управління Чернігівського регіонального офісу Олександр Мельник зауважив, що Коропська громада має реальні доходи на 1 мешканця близько 8,1 тисячі гривень. Такий показник свідчить про достатній рівень фінансової спроможності для створення умов розвитку інфраструктури та людського потенціалу громади.

«Яка стратегія розвитку громади? У видатках бюджету громади на соціальний захист ви пропонуєте витрачати більше ніж на економічний розвиток, медицину, фізкультуру. Це ваш пріоритет. Але чи веде він до розвитку? Чи призведуть ці інвестиції у зростання якості послуг та збільшення податкових надходжень?», - зауважив Мельник.

Депутат селищної ради Тетяна Волк розповіла, що постійні зміни до бюджетного законодавства ускладнюють хід бюджетного процесу в громаді.

Читайте також: Експерт U-LEAD дав поради громадам, як підвищити якість води

«Бюджетна декларація вже прийнята, але чіткості що робити місцевому самоврядуванню у бюджетному процесі немає. Тому такі семінари нам потрібні, аби визначити свої подальші дії. Крім того, формулювання пріоритетів розвитку громади - також справа непроста і тривала, і ми зацікавленні у допомозі експертів», - наголосила Волк.

Депутати Коропської селищної ради вже пройшли три навчальні семінари Програми «U-LEAD з Європою» на яких обговорили питання повноважень депутатів, управління комунальним майном громади та бюджетний процес. Завершальний семінар циклу стосуватиметься управління земельними ресурсами.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Фото: «U-LEAD з Європою»

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-