На окупованій Луганщині спостерігається гострий дефіцит питної води

На окупованій Луганщині спостерігається гострий дефіцит питної води

Укрінформ
На тимчасово окупованій території Луганської області спостерігається гострий дефіцит питної води, спричинений окупаційною адміністрацією.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.  

«На тимчасово окупованій території Луганської області окупаційна адміністрація РФ критично обмежила постачання питної води населенню. Також в умовах аномальної спеки це може впливати на катастрофічне погіршення якості води, оскільки нерівномірна подача води призводить до застоювання, виникнення бактерій та поширення інфекційних захворювань серед населення. Це є прямим порушенням Державних санітарних норм та правил», - ідеться в повідомленні.

Читайте також: До питної води на Донбасі скоро може потрапити радіація - Резніков

Згідно з інформацією, яку оприлюднює на своїх інтернет-ресурсах окупаційна «влада», на території м. Хрустальний (Красний Луч) подача питної води здійснюється за графіком від 1-2 разів на тиждень до графіка «через день», в залежності від району міста. На території с. Голубівське, с. Донецьке, м. Кіровськ постачання питної води відбувається лише 1 раз на тиждень, м. Кадієвка (Стаханов) – частково 1 раз на 2-3 дні.

На території м. Алчевськ, де один із найбільш забруднених показників питної води, заявлене водопостачання через день, однак за наявною інформацією воно відсутнє по декілька діб поспіль.

Читайте також: В ОБСЄ розповіли про найбільші екологічні ризики для прифронтових територій

В міністерстві заявляють, що окупаційні режими РФ продовжують зухвало порушувати всі норми міжнародного та міжнародного гуманітарного права, нехтують забезпеченням базових потреб людей та, по суті, здійснюють геноцид.

Мінреінтеграції вже неодноразово інформувало, що з грудня 2019 року окупаційні адміністрації РФ обмежують споживання води, а їхні дії критично впливають на якість води на непідконтрольній Україні території. Зокрема, внаслідок тривалого неконтрольованого скидання окупаційними адміністраціями неочищених стоків шахт у водосховища норми щодо гранично допустимої концентрації у воді нафтопродуктів у Волинцівському питному водосховищі, що розташоване у Донецькій області, перевищено у 6 разів, нітратів – у 5,7 раза, сульфатів – у 3,5 раза, а цинку – майже у 4.

Крім цього, забрудненим залишається Ісаковське водосховище в Луганській області. Наприкінці березня 2020 року клас якості його води понижено з "помірно забруднена" на "забруднена".

Читайте також: В ОБСЄ розповіли про найбільші екологічні ризики для прифронтових територій

В Мінреінтеграції додали, що гостро стоїть питання радіаційного забруднення і недопуску до проведення моніторингу місією МАГАТЕ на тимчасово окуповані території. Особливо на окуповані території Донеччини, де у 1979 році на шахті "Юнком" радянська влада здійснила ядерний вибух. Після вибуху радіоактивну капсулу залишили в сухому стані і відкачували з шахти воду, щоб виключити потрапляння радіації на поверхню і в ґрунтові води. Останні роки окупаційні адміністрації припинили відкачування і радіоактивна вода вже надходить у горизонти питної води. Віцепрем‘єр Олексій Резніков постійно порушує це питання.

Зокрема, про це йшлося й на зустрічі з генеральним секретарем ОБСЄ Хельгою Шмід 26 травня 2021 року. Також наприкінці лютого під час виступу перед державами-членами ООН Резніков акцентував увагу на радіаційному забрудненні ґрунтових вод та масштабному екологічному лиху на ТОТ, яке може торкнутися не лише України, а й усієї Європи.

На початку жовтня 2020 року Резніков під час зустрічі з генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі озвучив запит України щодо проведення експертизи і прохання відправити моніторингову місію групи експертів на схід України для перевірки наявних екологічних загроз.

Фото з сайту minre.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-