Біля заповідника «Асканія Нова» заборонять застосовувати препарат, що спричинив загибель птахів

Біля заповідника «Асканія Нова» заборонять застосовувати препарат, що спричинив загибель птахів

Укрінформ
Причиною загибелі в Херсонській області понад 2350 птахів стало застосування на сільськогосподарських полях для боротьби з гризунами отрути на основі бродіфакуму.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на телеканал "Дом".

Голова Херсонської облдержадміністрації Сергій Козир зазначив, що загибель птахів отримала великий резонанс не тільки в Україні, але й у світі.

"Бо це перелітні птахи, їх в нашій області загинуло понад 2350 особин. У цьому напрямі ми працювали з Міністерством екології та з Мінагрополітики. Ми звернулися до них і отримали відповідь, що на полях застосовувався препарат, як виявилося після експертизи, на основі бродіфакуму", — повідомив Козир.

Читайте також: Через загибель журавлів в «Асканії-Новій» оголосили підозру агроному

Зараз від Мінекології та Мінагрополітики є заборона на використання цього препарату в 40-кілометровій зоні навколо "Асканія Нова". На майбутнє аграріям для боротьби з гризунами рекомендуватимуть використовувати інші препарати, зокрема, органічні.

Як повідомлялося, починаючи з січня на території біосферного заповідника "Асканія Нова" та полях сільгосппризначення в Каховському районі загинули 2236 птахів, з яких 850 належать до видів, занесених до Червоної книги України. За цими фактами поліція почала низку кримінальних проваджень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-