Кулеба на Львівщині вчився виготовляти яворівські забавки

Кулеба на Львівщині вчився виготовляти яворівські забавки

Фото
Укрінформ
Селище Івано-Франкове на Яворівщині цими вихідними відвідали міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та Почесний консул Угорщини Василь Вишиванюк, для того, щоб у майстерні Оксани Когут та Остапа Сойки познайомитися ближче з особливостями яворівської забавки та смаком яворівського пирога.

Про це в коментарі кореспондентові Укрінформу повідомила майстриня яворівської забавки Оксана Когут.

«Це була несподівана, експромтна зустріч, яка для нас самих стала сюрпризом. Але нам дуже важлива зацікавленість міністра закордонних справ в подальшому розвиткові такого унікального феномену, як яворівська іграшка, створенню музею саме в Івано-Франкове, колисці цього ремесла, а не у Львові чи десь інде. Завдяки участі в конкурсі міжнародного культурно-соціального проєкту «Таємниці України для тебе», ми постараємося популяризувати наш Яворівський край, наш Янів (стара назва смт. Івано-Франкове), яворівський пиріг та неймовірну природу нашого краю», - розповіла Когут.

Кулеба долучився до виготовлення яворівської іграшки в смт. Івано-Франкове / Фото: Людмила Гринюк, Укрінформ

За словами майстрині, Кулеба, перебуваючи у Львові, вирішив відвідати альма-матер яворівської забавки смт. Івано-Франкове. Міністр відвідав музей, створений майстрами в оселі відомого українського художника-живописця Богдана Сойки, ознайомився з історією та особливостями творення яворівської забавки та долучився до майстеркласу з виготовлення іграшки. А по завершенні посмакував яворівським пирогом, який разом із забавкою цього року планують внести до списку нематеріальної культурної спадщини України.

Читайте також: Дипломати презентували український борщ у Вашингтоні

Як повідомляв Укрінформ, у Яворовому краї з діда-прадіда готують картопляно-гречаний пиріг та виготовляють дерев’яну іграшку. Ці яворівські “родзинки” можуть поповнити перелік нематеріальної культурної спадщини України вже цієї осені. З часом є плани подати їх до списку ЮНЕСКО.

Зараз яворівський пиріг та іграшка, долучивши цікаву історію та унікальне природне розташування смт. Івано-Франкове беруть участь у міжнародному культурно-соціальному проєкті «Таємниці України для тебе», покликаному популяризувати різноманіття культурної спадщини України всередині держави й за кордоном. Після конкурсу створять книгу таємниць України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-