Експерти Frontex співпрацюватимуть з Держприкордонслужбою України на кордоні з Молдовою

Експерти Frontex співпрацюватимуть з Держприкордонслужбою України на кордоні з Молдовою

Укрінформ
Експерти Frontex з Греції, Естонії та Румунії працюватимуть разом з Державною прикордонною службою України на кордоні з Молдовою.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Держприкордонслужби.

"Днями в пункті пропуску "Кучурган", що на кордоні з Молдовою, відбулась зустріч прикордонників Подільського загону з координатором проведення спільних операцій Агенції FRONTEX. Була проведена координаційна нарада, на якій представили трьох експертів – з Греції, Естонії та Румунії, які будуть працювати в пункті пропуску "Кучурган" в рамках спільних операцій", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Дуда запевнив Санду у підтримці територіальної цілісності Молдови

Зазначається, що завданнями спільної співпраці Агенції та Держприкордонслужби є: протидія нелегальній міграції та транскордонній злочинності засобами прикордонного контролю, посилення безпеки на кордонах між країнами-членами ЄС та Україною, розвиток добрих стосунків та взаємної довіри між органами прикордонної охорони на кордонах між країнами-членами ЄС та Україною.

Співпраця з Державною прикордонною службою України здійснюється на підставі Робочої Домовленості (Working Arrangement) між Агенцією Frontex та ДПСУ щодо встановлення оперативного співробітництва, підписаної 11 червня 2007 року та Планів оперативного співробітництва, що підписуються кожних 3 роки (останній План підписаний на 2019 – 2021 рр.).

Читайте також: ЄС відкриває кордони для необов’язкових поїздок

Як повідомлялося, засноване у 2004 році агентство Frontex зі штаб-квартирою у Варшаві аналізує міграційні потоки і надає технічну та експертну підтримку в охороні кордону країнам, уздовж яких проходять зовнішні кордони ЄС, зокрема Італії та Греції. На цей момент триває формування постійного резерву Frontex, його чисельність до 2027 року має становити 10 тисяч осіб. Frontex повинен мати змогу надавати, за потреби, допомогу і за межами кордонів ЄС. Тим часом наплив нелегальних мігрантів до Євросоюзу останніми роками зменшується.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-