Кіровоградщина - лідер за капітальними видатками місцевих бюджетів

Кіровоградщина - лідер за капітальними видатками місцевих бюджетів

Децентралізація
Укрінформ
Рівень капітальних видатків громад Кіровоградщини на одного мешканця зріс на 38,5 % за січень-лютий 2021 року, порівняно з аналогічним періодом минулого року, і це найбільше в областях України.

Про це повідомляє Кіровоградський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою» на підставі даних Моніторингу реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, оприлюдненому Міністерством розвитку громад та територій України станом на 9 квітня 2021 року, передає Укрінформ.

«Кіровоградщина лідирує серед інших регіонів України за динамікою капітальних видатків місцевих бюджетів у розрахунку на одного мешканця за січень-лютий 2021 року в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що цей показник у Кіровоградській області в динаміці становить 138,5%, а саме капітальні видатки на одного мешканця зросли з 41 грн до 56, 8 грн. Водночас середній загальноукраїнський показник динаміки зростання капітальних видатків з місцевих бюджетів становить 85,5% до показників 2020 року. За ним Кіровоградщина поступається лише місту Києву, у якого показник зростання капітальних видатків у динаміці становить 343% (зростання від 29,8 грн до 102,1 грн).

Водночас за динамікою зростання доходів у розрахунку на 1 мешканця за січень – лютий 2021 року Кіровоградщина посіла 22 місце серед інших областей України. Приріст власних доходів місцевих бюджетів протягом двох місяців 2021 року в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року становив лише +2,1%. Середній показник зростання доходів на 1 мешканця по Україні становить +6,2%.

З 1 млрд 436,6 млн грн, які надійшли до місцевих бюджетів Кіровоградської області, обсяг власних доходів становив 989,4 млн грн, а обсяг трансфертів з державного бюджету – 447,1 млн грн.

За динамікою видатків місцевих бюджетів у розрахунку на 1 мешканця за січень-лютий 2021 року Кіровоградщина посіла 16 місце. За цей період було витрачено коштів менше, ніж за аналогічний період минулого року. Так, у січні-лютому 2021 року видатки на 1 мешканця становили 1466 грн, тоді як за аналогічний період минулого року – 1618,9 грн.

Читайте також: U-LEAD консультує громади у сфері міжмуніципального співробітництва

За два місяці 2021 року частка видатків на утримання органів місцевого самоврядування у видатках загального фонду місцевих бюджетів Кіровоградської області становила 12,6% (загальноукраїнський показник склав 10,6% від загального обсягу видатків).

Як відомо, капітальні видатки відображають спроможність територіальних громад забезпечувати соціально-економічний розвиток, можливості для реалізації проєктів інфраструктурного розвитку та впроваджувати бюджети розвитку, а не утримання наявної інфраструктури та соціально-економічних об'єктів.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян та розширює можливості громад.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-