
У Чернівцях четверо дітей з одного дитсадка забрали у лікарню з підозрою на отруєння
Інформацію про госпіталізацію дітей кореспонденту Укрінформу підтвердив начальник управління освіти Чернівецької міської ради Сергій Мартинюк.
"Двоє дітей звернулися у лікарню ще в суботу із симптомами, які притаманні ротавірусній інфекції. Ще двоє діток з того ж садочка потрапили до лікарні у вівторок з подібними скаргами на здоров'я", - сказав головний освітянин міста.
За його словами, для того, щоб фахівці почали досліджувати справу, має бути не менше трьох подібних випадків. Тому вже вчора у садок виїжджала комісія Держпродспоживслужби.
"Як мені доповіли мої працівники, які там також були присутні, якихось зауважень до закладу не було, приписів його закривати немає. У мене підтверджень про отруєння немає, тому говорити про це на даний момент не можемо. Наскільки мені відомо, там ще була підозра на COVID-19. Це питання ще вивчається", - додав Мартинюк.
Водночас, медичний директор Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні Олександр Тесліцький у коментарі кореспонденту Укрінформу розповів, що наразі у медзакладі перебувають тільки дві дитини з цього садочка. Підозра на коронавірус у них не підтвердилася.
"Одна дитина поступила до нас 20 березня, інша – 23-го. Малюк, який поступив вчора, мав прояви блювоти, без діареї. Його обстежили на наявність коронавірусної інфекції. Тест був негативний. Статус підозрілого випадку ми зняли. Інша дитина, яка поступила 20 березня, мала діарею й нудоту. ПЛР-дослідження теж було негативним. Відповідно, діагноз підозрілого випадку також знято. Наразі діти мають позитивну динаміку, продовжують лікування, але вже без блювоти, без температури, вони краще почали пити й їсти. Щодо інших двох дітей, то, можливо, вони отримують амбулаторне лікування", - повідомив медик.
Розслідуванням факту ймовірного отруєння у дитячому садочку займається Чернівецький обласний лабораторний центр. Його директорка, Наталія Гопко, повідомила кореспонденту Укрінформу, що ці випадки наразі не розцінюються як спалах інфекції.
"Із 4 випадків, три – це гострі кишкові інфекції, один – харчова токсикоінфекція. Вчора ми запросили до розслідування Держпродспоживслужбу. Були відібрані зразки харчових продуктів, змиви, обстежені працівники закладу. Лабораторні дослідження тривають, і до їхнього завершення чітко визначити, чи є зв'язок захворювання дітей і харчування в садочку – поки завчасно. Нових випадків не було. У діток, які ходили в ці групи від понеділка по сьогодні, змін у здоров’ї батьки не спостерігають", - розповіла Гопко.
Вона зазначила, що наразі розслідування цього випадку триває.