В облгазі заявляють, що тепловики Донецька визнають свої борги перед Нафтогазом

В облгазі заявляють, що тепловики Донецька визнають свої борги перед Нафтогазом

Укрінформ
У ПАТ "Донецькоблгаз" заявили, що ОКП "Донецьктеплокомуненерго" визнає свої борги перед НАК "Нафтогаз України", через які з 6 березня було припинено газопостачання на об'єкти ОКП.

Як передає Укрінформ, про це 12 березня повідомили на сайті Донецькоблгазу.

"ОКП "Донецьктеплокомуненерго" визнає свої борги перед НАК "Нафтогаз України" та погоджується, що не сплачує їх, що підтверджує законність дій ПАТ "Донецькоблгаз", - йдеться у повідомленні.

На сайті Донецькоблгазу також опубліковано лист від 5 березня 2021 року Донецької облдержадміністрації до міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова. В ньому йдеться про цей борг і причини його виникнення.

"Під час карантину рівень сплати за спожиті послуги споживачами, абонентами ОКП "Донецьктеплокомуненерго", суттєво знизився та складає 68%. Лише за 4 місяці опалювального сезону з листопада 2020 року по лютий 2021 року споживачами не сплачено за надані послуги з теплопостачання 505 млн грн. Це позбавляє теплопостачальника ОКП "Донецьктеплокомуненерго" можливості своєчасно розраховуватися з НАК "Нафтогаз України", – пояснюється в листі.

Крім того, Донецька ОДА в цьому листі до міністра просить його вирішити питання, які допоможуть розв’язати цю проблему. А саме – накласти мораторій на застосування пункту 4 глави 5 розділу VI Кодексу ГРМ - при процедурі врегулювання небалансу враховувати звичайні ціни природного газу НАК "Нафтогаз України" без коефіцієнтів збільшення. Також просять внести зміни до підпункту 2 пункту 11 Постанови 867 в частині зниження рівня розрахунків виробників теплової енергії за усіма укладеними з НАК "Нафтогаз України" договорами про постачання природного газу з 90% на 78%. В листі нагадали, що у 2018 році даний розмір рівня розрахунків було передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року.

Читайте також: «Донецькоблгаз» можуть повернути державі в разі виявлення порушень - Данілов

Як повідомлялося, Донецькоблгаз з 6 березня припинив газопостачання на об'єкти ОКП "Донецьктеплокомуненерго". Компанія заявила, що Донецьктеплокомуненерго залишилось без постачальника природного газу через борги перед АТ "НАК "Нафтогаз України".

Водночас група Нафтогаз заявила, що не надсилала заявок про вимкнення постачання газу ПАТ "Донецькоблгаз". Компанія закликала Донецькоблгаз поновити постачання газу ОКП "Донецьктеплокомуненерго" та, відповідно, подання тепла споживачам.

9 березня Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що котельні в Донецькій області відновили роботу. За фактом відключення котелень зареєстровані 82 кримінальних провадження за ст. 356 (Самоправство) Кримінального кодексу України та кримінальне провадження за ч. 2 ст. 384 (Введення в оману суду або іншого уповноваженого органу) ККУ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-