Проєкт на €69 тисяч: у Тернополі сподіваються на відновлення співпраці з польським містом

Проєкт на €69 тисяч: у Тернополі сподіваються на відновлення співпраці з польським містом

Укрінформ
Ініціатор спільного українсько-польського проєкту, який через скандал із присвоєнням стадіону у Тернополі імені Романа Шухевича згортають у Польщі, сподівається на відновлення партнерських відносин.

Про це у Фейсбуці написав ексзаступник міського голови Тернополя, громадсько-політичний діяч Леонід Бицюра, передає Укрінформ.

«Із сумом зустрів новину про розірвання партнерських стосунків між нашими містами. З великою повагою ставлюся до міського голови Замостя Андрія Внука. Його команда досягла яскравих успіхів у місті, створила справжню перлину східної Європи. Мені, як ініціатору співпраці Тернополя та Замостя, було важливо застосувати досвід польських колег із модернізації міського простору, відновлення об’єктів історичної спадщини, насамперед тернопільського замку», - повідомив Бицюра.

Він також зазначив, що вже було узгоджено стартове фінансування, проведено археологічні дослідження, розкопки, розроблено проєкт реконструкції призамкової площі, який представлено в численних міжнародних проєктах, зокрема Транскордонного співробітництва та програмах посольської підтримки.

Окрім цього, спільно з польськими партнерами розміщено першу експозицію в підвалах замку, започатковано екскурсійний маршрут, підготовлено концепцію майбутнього музейного замкового комплексу.

«Разом з колегами підготували перший спільний проєкт в рамках Програми Транскордонної співпраці. І, зрештою, виграли в нелегкій конкурентній боротьбі із сотнями інших. Проєкт полягав у спільних дослідженнях історії наших міст, яка має багато об’єднуючого. Переконаний, що співпраця все-таки буде. Польща для України - стратегічний партнер, а тому треба посилити дипломатичний контакт наших держав», - додав Бицюра.

Він також зазначив, що, на жаль, часто взаємини наших народів тримаються виключно на особистих зв’язках і «народній дипломатії». Інтерпретація історичних подій не повинна продукувати розбрат між двома народами.

Як повідомляло агентство, польське місто Замостя припиняє реалізацію разом із Тернополем європейського гранту на майже 69 тис. євро через надання тернопільському міському стадіону імені головнокомандувача УПА Романа Шухевича.

Читайте також: В'ятрович вважає «демарші навколо імені Шухевича» результатом дії пропаганди РФ

У 2021 році за кошти Євросоюзу у рамках Транскордонного співробітництва планувалось здійснити українсько-польський проєкт «Спільна історія двох міст – Тернопіль і Замостя», мета якого - промоція та збереження об’єктів історичної та культурної спадщини цих міст.

Раніше повідомлялося, що 5 березня 2021 року сесія Тернопільської міської ради прийняла рішення про присвоєння міському стадіону імені головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича.

Згодом посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон засудив присвоєння стадіону імені Шухевича. На заяву дипломата відреагували в українському МЗС. Зокрема, речник міністерства Олег Ніколенко заявив у Twitter, що збереження національної пам'яті українського народу залишається одним з пріоритетів державної політики України, і дискусії у цій сфері мають проходити на рівні істориків. Натомість дипломатам слід працювати над зміцненням відносин дружби і взаємної поваги між народами, а не навпаки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-