У Дніпрі стався витік даних з клініки - до відкритого доступу потрапили списки хворих на COVID-19

У Дніпрі стався витік даних з клініки - до відкритого доступу потрапили списки хворих на COVID-19

Укрінформ
Національний координаційний центр кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України виявив витік інформації із однієї з найбільших приватних клінік міста Дніпро.

Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба РНБО.

Зазначається, що серед інформації, яка опинилася у відкритому доступі, - персональні дані працівників та клієнтів цієї клініки, зокрема ПІБ, дати народження, адреси проживання, телефон, e-mail, діагнози, дані медичної картки (що становить медичну таємницю), включаючи результати аналізів, діагнози, інформація про захворювання, результати проведення ПЛР-тестів, списки хворих на COVID-19.

«Аналіз інформації витоку показав, що до вільного доступу потрапили десятки тисяч записів про пацієнтів. За результатами дослідження було встановлено, що витік стався внаслідок помилок конфігурації в інформаційних системах та базах даних медичного закладу, які мали доступ до мережі Інтернет. Слід зазначити, що вільний доступ до баз даних надавав можливість не тільки викрадення персональної інформації, але й несанкціонованого внесення змін, включно з модифікацією призначень ліків, результатів аналізів та обстежень, редагування записів в протоколі «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)»», - підкреслюється в повідомленні.

Читайте також: Більшість кібератак здійснюють хакери з Росії - Microsoft

При цьому з моменту виявлення витоку клініка пасивно реагувала на повідомлення фахівців НКЦК щодо витоку та вразливостей і не докладала зусиль до їх усунення. Дані щодо клієнтів приватної клініки досить довго перебували у вільному доступі, констатували в РНБО.

Фахівці НКЦК підкреслюють, що Міністерство охорони здоров’я впроваджує електронну систему eHealth з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних, проте деякі суб’єкти господарювання нехтують заходами безпеки для захисту персональних даних клієнтів, зокрема через неповне розуміння законодавчих стандартів та вимог, які передбачають обов’язковість дотримання правил щодо збереження даних від зламів та витоків.

Читайте також: На розширення потужності eHealth виділили додаткові гроші

НКЦК при РНБО попередив медичний заклад про необхідність усунення вразливості та нагадав, що недбале відношення до збереження персональних даних клієнтів є приводом для притягнення правоохоронними органами керівництва приватної клініки до відповідальності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-