У Харкові обговорили приєднання громад до міст обласного значення

У Харкові обговорили приєднання громад до міст обласного значення

Децентралізація
Укрінформ
Питання приєднання громад до міст обласного значення та ОТГ Харківської області обговорено під час установчої партнерської зустрічі між представниками органів виконавчої влади, експертів з децентралізації та керівників громад Харківщини.

Про це повідомляє прес-служба Харківської ОДА.

"Харківщина має позитивний досвід зі створення спроможних об’єднаних територіальних громад. Наразі перспективний план містить 59 майбутніх ОТГ та покриває 100% території області, в тому числі, охоплює міста обласного значення. Нагадаю, що у квітні 2018 року Верховною Радою України було спрощено процедуру добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення. У Харківській області є 6 міст обласного значення та обласний центр - місто Харків", - зазначив заступник голови ХОДА Михайло Черняк.

За його словами, першим містом обласного значення, яке скористалось спрощеною процедурою добровільного приєднання, є місто Лозова. Станом на сьогодні створена Лозівська міська ОТГ об’єднала 20 територіальних громад з населенням близько 80 тис. осіб та площею 1143 кв. км.

"Другим містом обласного значення, яке скористалось спрощеною процедурою добровільного приєднання, є місто Ізюм. Так, Ізюмська міська ОТГ об’єднала 2 територіальні громади з населенням близько 48 тис. осіб та площею 103 кв. км", - додав Черняк.

Читайте також: До Мукачівської тергромади приєдналося сьоме село

За його словами, впродовж червня-жовтня 2019 року активно триває процес добровільного приєднання територіальних громад ще у двох містах обласного значення: Куп’янську та Чугуєві.

Під час обговорення зайшла мова про важливість реформи галузі охорони здоров’я для успішного розвитку громад області, зокрема, щодо завершення формування "первинки" в галузі охорони здоров’я". Керівники ОТГ Харківщини поставили питання щодо розвитку громад фахівцям з децентралізації, зокрема, експертам Асоціації міст України та Харківського центру розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС).

Як повідомляв Укрінформ, у Харківській області зараз створено 19 ОТГ, що складає третину від плану.

 Фото: kharkivoda.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-