Опалювальний сезон на Чернігівщині може “запізнитися” - фахівці

Опалювальний сезон на Чернігівщині може “запізнитися” - фахівці

Укрінформ
Вісім теплогенеруючих підприємств Чернігівщини не включені до реєстру споживачів газу жодного постачальника, що ставить під загрозу своєчасний початок опалювального сезону в регіоні.

Про це йшлося на засіданні "круглого столу", організованому акціонерним товариством "Чернігівгаз", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Нас турбує той факт, що на сьогодні 8 виробників тепла не мають свого постачальника газу. Тому що фактично вони забезпечують тепловою енергією понад 90% населених пунктів області. Без визначення постачальника не будуть визначені номінації й ставиться під загрозу початок опалювального сезону 15 жовтня", - сказала голова правління ПАТ "Чернігівгаз" Алла Ярова.

За її словами, причин у підприємств не отримати газ є три: перша - це велика заборгованість за спожите паливо; друга - не приведення вузлів обліку до нових вимог Кодексу газорозподільчих систем; третя - неоснащення котелень приладами дистанційної передачі даних. Дві останні причини грають не менш важливу роль, ніж заборгованість.

Ярова зауважила, що приладами дистанційної передачі даних в області не оснащені близько 570 бюджетних організацій - шкіл, дитсадків, інтернатів, лікарень та ін. Хоча роботи ці мали бути завершені до 1 травня 2019 року.

Як поінформував директор департаменту ЖКГ та ПЕК Чернігівської ОДА Володимир Кривенко, найсерйозніші проблеми мають три найбільших теплопостачальники з восьми згаданих. Це - АТ "Облтеплокомуненерго" (ОТКЕ), ПП "Спеціальна теплоенергетична компанія" та ТОВ "Ніжинтепломережі". Зокрема, ОТКЕ, яке забезпечує теплом і гарячою водою половину міста Чернігова, для отримання номінації має сплатити 109 млн грн боргу. Перспектив погасити ці борги, зазначив Кривенко, на сьогодні немає.

Водночас, додав чиновник, порозуміння з директорами підприємств та владою на місцях є, і вони будуть вживати додаткових заходів для отримання номінацій.

На засіданні прозвучало, що врегулювання зазначених питань у своїй більшості - прерогатива держави та НКРЕ, рішення яких або невиконання зобов’язань і призвели до сьогоднішньої ситуації. Це й хронічна невиплата тепловиробникам різниці в тарифах; невиплата заробітних плат медикам і освітянам, що відтак лягає на плечі місцевої влади й не дозволяє повною мірою розв'язувати комунальні питання; відмова у відтермінуванні встановлення приладів дистанційної передачі даних, на що в місцевих органів влади не вистачає коштів тощо.

"Чернігівгаз", у свою чергу, поскаржився на фінансові, кадрові та інші проблеми, що стали наслідком утримання тарифу на розподіл газу на рівні 2016 року і відмови НКРЕ його підвищувати. В компанії наголосили, що основна проблема нового опалювального сезону - знос газорозподільних мереж і зростаюча загроза їх аварійності. До 2020 року число і кілометраж зношених ГРП/ШРП і газопроводів у регіоні, в порівнянні з 2015 роком, зросте в 1,5 і 3 рази відповідно. А гостра нестача кадрів, пов’язана з низькою зарплатою, не дозволяє сподіватися на швидке усунення аварій.

Читайте також: У Нафтогазі назвали загрозу вчасному старту опалювального сезону

Учасники "круглого столу" висловили сподівання, що в уряді їх почують і приймуть рішення, які не допустять зриву опалювального сезону. Про ситуацію, що склалася в області, АТ "Чернігівгаз" окремими листами поінформувало Офіс Президента України, Раду національної безпеки та оборони, Кабінет міністрів України, органи місцевого самоврядування та виконавчої влади.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-