У Луцьку мерія заявила в прокуратуру на підприємство-отруювача повітря

У Луцьку мерія заявила в прокуратуру на підприємство-отруювача повітря

Документ
Укрінформ
У Луцьку міськрада моніторить ситуацію і вже звернулася до прокуратури щодо перевірки ймовірних забруднювачів, а лучани зібрали підписи під зверненням до центральних органів влади.

"Луцька міська рада звернулася до прокуратури Волинської області щодо проведення досудового розслідування у зв’язку зі скаргами мешканців Луцька на жахливий сморід, масове погіршення стану здоров’я та нестерпні умови життя та праці", - йдеться у повідомленні.

У зверненні міськрада просить перевірити діяльність ТзОВ "Біопаливно-енергетична компанія" (Біо-Пек). Згідно з документом, нестерпний сморід з фільтраційних полів ПАТ "Гнідавський цукровий завод", які орендуються ТзОВ "Біо-Пек", дошкуляє жителям Луцька і сусідніх сіл Гірка Полонка і Городище-1 з 2016 року.

"З початком потепління з травня 2019 року і до сьогоднішнього дня ситуація загострилася і досягла критичної межі", - йдеться у документі. Тому міськрада Луцька просить зареєструвати заяву про вчинення злочину і розпочати досудове розслідування.

Інформують також, що жителі міста 3 липня за кілька годин зібрали 8200 підписів на підтримку звернення до Прем'єр-міністра України, міністерства екології та природних ресурсів та державної екологічної інспекції України щодо проведення екологічної інспекції заводу “Біо-Пек” та розв'язання питання про припинення його діяльності.

У КП "Луцькводоканал", на яке підприємство "Біо-Пек" намагалося покласти відповідальність за сморід у місті, зазначили, що завод працює без під'єднання до каналізаційних мереж, а отже обсяги виробничих відходів від діяльності підприємства та місця їх зливу є прихованими від громадськості. Через відсутність водопостачання та водовідведення невідомо, якою є кількість нечистот і скидів, здійснених підприємством.

"Більше того, так звані поля фільтрації Гнідавського цукрового заводу, які використовує для скидів «Біо-Пек», є всього лише звичайним полем, на яке скидаються відходи від діяльності двох підприємств. Там відсутня будь-яка очистка скидів... Фактично «Біо-Пек» використовує ресурси цукрового заводу і ховається за ним", - зазначили у водоканалі.

Читайте також: Роботу спиртозаводу на Вінниччині заблокували через сморід

Відділ екології міської ради та група швидкого реагування департаменту муніципальної варти продовжують цілодобовий моніторинг ситуації щодо поширення містом неприємних запахів. Райони міста, звідки надходять звернення громадян, залишаються незмінними — це вул. Львівська, Баранова, Станіславського, Гнідавська, садівничий масив “Світанок”, Степова, Трутовського, Миру, Путінцева, Озерецька, Дружби Народів, Шота Руставелі та досягає вулиць Володимирської і Ковельської за сприятливих атмосферно-кліматичних факторів, тобто переважно південно-західний район міста. Поодинокі звернення надходять з центрального та інших районів.

Для подолання негативної екологічної ситуації із поширення містом неприємних запахів у Луцькій міській раді працює тимчасова міжвідомча комісія. Відбулося два засідання 27 червня та 02 липня. З 3 липня комісія працює щоденно, повідомляють у міськраді.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-