На Київщині громада планує заснувати джазовий фестиваль

На Київщині громада планує заснувати джазовий фестиваль

Децентралізація
Укрінформ
У Тетіївській об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) на Київщині планують заснувати джазовий фестиваль імені американського музиканта Філа Спітальні, який народився в Тетієві.

Про це Укрінформу повідомила заступник міського голови Тетієва Олена Коцеруба.

За її словами, відповідний проект громада подала на конкурс Міністерства культури “Малі міста - великі враження”.

“Минулого року ми присвоїли звання Почесного громадянина американському музиканту Філу Спітальні, який народився у Тетієві (7 листопада 1890 року - ред.) і згодом переїхав в Америку. Жіночий оркестр, який він створив (Hour Of Charm Orchestra - ред.) став прототипом жіночого оркестру у фільмі “В джазі тільки дівчата” (в оригіналі Some Like It Hot – ред.). На честь Філа Спітальні є зірка на Алеї слави Голівуду. Це дуже відомий наш земляк, тому ми вирішили заснувати джазовий фестиваль його імені. Ми подали на конкурс Мінкульту “Малі міста - великі враження” проект створення музею-кімнати Філа Спітальні, жіночого джазового оркестру імені Філа Спітальні і проведення щорічного джазового фестивалю”, - поінформувала Коцеруба.

За її словами, вже набрано команду дівчат, які грають на саксофоні, клавішних, трубі.

“У нас вже сформована команда оркестру у складі сімох дівчат, ми зараз знаходимося на етапі закупки техніки, обладнання”, - сказала Коцеруба.

Читайте також: На Чернігівщині півсотні громад вже уклали 12 договорів про співпрацю

Загальна вартість проекту, який ОТГ подало на конкурс, становить, за словами Коцеруби, близько 2 млн грн на умовах співфінансування з боку громади у розмірі 30%.

Перший фестиваль громада планує провести на початку листопада 2019 року, на нього планується запросити джазові гурти з усієї України.

Коцеруба зазначила, що у випадку, якщо проект не отримає фінансування Мінкульту, місто буде реалізовувати його власним коштом, але меншого масштабу, ніж планувалося.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-