Харківщина спільно з Польщею розширюватиме присутність на азійському ринку

Харківщина спільно з Польщею розширюватиме присутність на азійському ринку

Фото
Укрінформ
Харківщина та Польща посилять свою присутність на азійському ринку.

Така домовленість досягнута під час зустрічі у Варшаві голови ХОДА Юлії Світличної та керівництва Польсько-азіатської торгової палати, повідомляє прес-служба ХОДА.

"Польща - найбільший партнер Харківської області у Євросоюзі, торгівля з яким динамічно розвивається. За 2018 рік експорт Харківщини до Польщі збільшився у 1,7 разу. Маємо багато спільного: розвинену промисловість та агропромисловий комплекс, сферу ІТ та широкі можливості залучення наукових установ і вишів до створення наукового продукту з високою доданою вартістю. Тож цілком логічно об’єднувати наші зусилля для досягнення максимального ефекту", - зазначила Світлична під час зустрічі з президентом Польсько-азійської торгової палати Янушем Пєхоцінські та віце-президентом Ельжбєтою Бодьо.

За словами Світличної, в останні роки Харківщина активно виходить на азійський ринок та працює над залученням інвестицій, зокрема з Китаю, Японії та Кореї.

"...Делегації провідних країн Азії на чолі з послами цих країн регулярно відвідують Міжнародний економічний форум у Харкові. Торік разом із дипломатами своїх країн Харківську область відвідали й представники бізнесу. Ми вже бачимо результати цієї роботи та розраховуємо на подальший розвиток. І в цьому є великі перспективи об'єднання можливостей, які мають Харківська область та Польща", - додала Світлична.

Читайте також: На Житомирщині торік створили майже 16 тисяч нових робочих місць

Під час зустрічі сторони відзначили, що найбільший потенціал має співробітництво в аграрній сфері, адже за підсумками минулого року Україна ввійшла у ТОП-3 постачальників продовольства до ЄС.

Були обговорені також шляхи подальшого розширення постачання агропродукції на європейський ринок, можливості залучення інвестицій у переробну промисловість і виробництво готових харчових продуктів на території Харківщини. Одним з важливих інструментів у цьому процесі має стати спільний інтернет-майданчик для пошуку бізнес-партнерів аграріями обох країн.

Окремими темами зустрічі стали розвиток співпраці в галузі ІТ (домовились організувати у Польщі низку презентаційних заходів харківських ІТ-компаній), а також співпраця українських та польських промислових підприємств для реалізації спільних проектів на ринках Азії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-