У Львові відзначають 125-річчя першого в місті електричного трамвая

У Львові відзначають 125-річчя першого в місті електричного трамвая

Укрінформ
У Львові відзначають 125-річчя електрифікації міста та запуску першого трамвая на електричній тязі. З цієї нагоди відбудеться низка заходів, зокрема, 3D-мапінг, який допоможе глядачам зробити екскурс в історію.
Про це повідомила прес-служба міськради.

“Львів відзначає 125-річчя з часу, коли у місті запрацювала перша електростанція, вулицями Львова почав курсувати перший електричний трамвай, а у Стрийському парку освітили першу алею і фонтан. Відсвяткувати цю знакову подію і провести невеликий екскурс в історію та зазирнути у минуле електрифікації краю вирішили за допомогою 3D-мапінгу”,- йдеться у повідомленні.

Світлове шоу відбудеться 7 травня о 22.00 у дворі Палацу Потоцьких. Його організовує ПрАТ «Львівобленерго» за підтримки міської ради та ЛКП «Львівелектротранс». Припаде до душі львів`янам та туристам і низка інших святкових заходів. Зокрема, екскурсії у музей електрифікації Львівщини, виставка на території старого трамвайного депо, збудованого компанією Siemens&Halske наприкінці XIX ст., з мультимедійними інсталяційними елементами, піші екскурсії — «Маршрут електрифікації», «Таємниці електрифікації львівської опери», «Львівський трамвай», а також фестиваль «LVIV ELECTRO TRANS» на території старого трамвайного депо та інші імпрези.

У 1893 році львівський магістрат оголосив тендер на будівництво ліній електричного трамвая та електростанції потужністю 400 кінських сил (300 кВт), бо кінний трамвай вже не справлявся зі зростаючими потребами у перевезенні. Його виграла віденська фірма «Сіменс&Гальське», яка зобов'язувалася після двох років експлуатації на вимогу міської ради, якщо така буде, продати місту трамвай. 23 березня 1893 року був затверджений бюджет проекту. Він склав 880 тис. крон. Будівництво лінії електричного трамвая почалося у вересні 1893 року. Вже 15 травня 1894 року львівська газета «Діло» писала: «Пробна їзда електричного трамвая у Львові відбулася вночі між 1 і 2 годинами двома вагонами, що мали також електричне освітлення. Їзда була дуже ефективна, бо з-під коліс і на дроті добувалися снопи електричного світла… Пізньої нічної пори зібралося велике число цікавих…»

Читайте також: Вулицями Львова пройшов ретропарад “Батяри на роверах”

31 травня 1894 року у Львові було відкрито регулярний рух другого в Україні і четвертого в Австро-Угорщині електричного трамвая. Довжина ліній становила 8,3 км. Відкриття було приурочено до Крайової виставки 1894 року, що проходила у Стрийському парку.

Поява електричного трамвая у Львові була сприйнята неоднозначно. Так, жінки львівських візників закидали перший електричний трамвай помідорами та тухлими яйцями. У 1896 році місто викупило мережу електричного трамвая і електростанцію за 1 млн 680 тис. крон.

Фото: city-adm.lviv.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-