Позови про затягування створення ОТГ розглядатимуть не довше місяця

Позови про затягування створення ОТГ розглядатимуть не довше місяця

Децентралізація
Укрінформ
Кабінет міністрів схвалив законопроект, який передбачає, що судові позови про оскарження добровільного об’єднання або приєднання громад будуть віднесені до категорій термінових адміністративних справ, які розглядатимуться за скороченою процедурою, у місячний термін.

Так прокоментував схвалений урядом законопроект щодо захисту прав територіальних громад в процесі добровільного об’єднання тергромад та приєднання до ОТГ вце-прем’єр-міністр – мністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, інформує Урядовий портал.

«За роки реформи ми неодноразово пересвідчувались, що противники децентралізації, прикриваючись інтересами мешканців громад, намагаються зупинити реформу, яка не подобається тим, хто втрачає політичний чи фінансовий вплив на території, де створюються спроможні громади. Місяцями і навіть роками затягувались судові рішення щодо об’єднання тергромад, чим гальмується призначення і проведення перших виборів в ОТГ. Тож, після прийняття парламентом розробленого Мінрегіоном законопроекту, затягування процесу призначення, підготовки і проведення виборів в громадах буде не можливим. А також дозволить реалізувати конституційні права українців і їх прагнення до розвитку своїх громад», - наголосив Зубко.

Законопроектом вносяться зміни до Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Кодексу адміністративного судочинства України.

Зокрема, законопроектом пропонується віднести справи про оскарження відповідних рішень до категорій термінових адміністративних справ, а саме адміністративна справа за позовною заявою щодо оскарження таких рішень вирішується судом протягом п’яти днів після відкриття провадження у справі; апеляційна скарга розглядається в дводенний строк після закінчення строку на апеляційне оскарження.

Читайте також: Громади Запоріжжя представили свої туристичні "фішки"

Також пропонується чітко визначити суб’єктів, що мають право на оскарження, а саме громадяни України, місце проживання яких зареєстроване на території адміністративно-територіальної одиниці, що входить до складу відповідної територіальної громади, або сільська, селищна, міська рада, яка ініціювала або надала згоду на добровільне об’єднання (приєднання) територіальних громад.

Крім того, пропонується передбачити, що рішення про добровільне об’єднання/приєднання може бути оскаржене зазначеними суб’єктами у десятиденний строк з дня прийняття.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-