На Харківщині черговий спалах кору — захворіли ще 125 осіб

На Харківщині черговий спалах кору — захворіли ще 125 осіб

Укрінформ
У Харківській області захворюваність на кір за тиждень зросла на 10,6%: зареєстровано 125 хворих, з них 32 дитини.

Про це кореспонденту Укрінформу розповіли у Харківському обласному лабораторному центрі МОЗ.

"За тиждень в області зареєстровано 125 хворих, з них 32 дітей, причому дві третини хворих проживають у Харкові. Нові випадки кору також відзначені в Харківському, Первомайському, Валківському, Зміївському, Золочівському, Нововодолазькому, Вовчанському, Сахновщинському та Шевченківському районах - від поодиноких випадків до двох десятків випадків у кожному районі", - відзначили в лабораторному центрі.

З початку року, додали в центрі, зареєстровано 1 тис. 17 хворих, з яких 44,7% - діти.

"За соціальним складом, 28,5% хворих - непрацюючі, 18,4% - співробітники транспортної сфери, 13,6% - учні загальноосвітніх шкіл та шкіл-інтернатів, 9,2% - студенти, 7,3% - медпрацівники, 4,6% - діти, які відвідують дошкільні навчальні заклади, 0,9% - діти дитячих будинків, 0,8% - пенсіонери. Більше половини хворих не робили щеплень, в тому числі, з причин відмови", - пояснили в лабораторному центрі.

За його даними, аналіз захворюваності щеплених (342 людини) показав, що 38,3% людей мають тільки одне щеплення: "Загальна кількість хворих, які не мали імунного захисту від кору, становила 79,4%".

Читайте також: Україна у десятці країн, що становлять 74% зростання кору у світі — ООН

Лабораторно діагноз кору підтверджено у 143 хворих (14,1%): госпіталізовано 764 хворих, летальні випадки не зареєстровані.

Як розповіли кореспонденту Укрінформу в Управлінні охорони здоров'я ХОДА, станом на січень 2019 року, в Харківській області є близько 89 тисяч доз вакцини бельгійської марки. Це дає можливість безкоштовно прищепити 89 тисяч людей.

У 2018 році, як повідомляв раніше Укрінформ, у Харківській області щеплені 92% дітей, в той час, як середній показник по Україні - трохи більше 70%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-