У Закарпатській області буде ще один вихідний день

У Закарпатській області буде ще один вихідний день

Укрінформ
Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль підписав розпорядження, згідно з яким п'ятниця, 15 березня, буде вихідним днем в області.

Повідомлення про це було опубліковано 9 березня на офіційному сайті Москаля.

Згідно з розпорядженням голови ОДА, головам райдержадміністрацій, керівникам підприємств, установ і організацій рекомендовано перенести робочий день з п'ятниці, 15 березня, на суботу, 6 квітня.

"15 березня 1939 року сойм Карпатської України проголосив державну незалежність і прийняв конституцію, в якій визначив державною мовою українську, державним прапором – синьо-жовтий стяг, гербом – зображення ведмедя з синьо-жовтими смугами і тризубом, а гімн – Ще не вмерла Україна", − зазначив Москаль.

Читайте також: У Невицький замок на Закарпатті обмежать доступ туристів через реставрацію

За його словами, ця дата – одна з найважливіших в історії Закарпаття, а тому заслуговує бути вихідним.

Москаль також зазначив, що цього року ювілейну річницю відзначатимуть на державному рівні, а у святкових заходах на Закарпатті візьме участь керівництво держави.

Нагадаємо: Карпатська Україна, частина довоєнної Чехословаччини з умовною автономією, проголосила державну незалежність 15 березня 1939 року після того, як чехословацька держава перестала існувати, ліквідована нацистською Німеччиною і її союзниками, зокрема тодішньою Угорщиною. На той час Угорщина зі згоди Гітлера вже фактично почала окупацію території Закарпаття.

Новопроголошена держава на чолі з президентом Августином Волошиним та столицею в Хусті проіснувала лічені дні, вчинивши збройний опір переважним силам окупантів, і була повністю окупована вже 18 березня.

За словами деяких істориків, фактично Карпатська Україна стала першою державою Центральної Європи, яка вчинила збройний опір нацистському блокові.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-