"Почуй мій голос": у Харкові показали фотопортрети вдів учасників АТО

Фото
Укрінформ
"Почуй мій голос" - це назва виставки фотопортретів вдів учасників АТО, що відкрилася у Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтв, що поблизу метро "Пушкінська" у центральній частині міста.

Організатори виставки, повідомляє кореспондент Укрінформу, - благодійний фонд "Карітас-Харків" за підтримки громадської організації "Всеукраїнське об'єднання рідних зниклих безвісти і загиблих захисників України".

"Це перша подібна виставка в країні. В експозиції - 28 портретів молодих і красивих жінок - в основному, мешканок Харківської та низки міст Полтавської області. Всі вони втратили своїх чоловіків, батьків своїх дітей на війні, яка триває шостий рік поспіль. Про вдів згадують рідше, ніж про героїв війни, але треба задуматися про те, яку втрату вони пережили. Під кожним портретом - ім'я вдови і слова, звернені до коханої людини, яка, вони вірять, чує їх, знає про їх любов. Їм не можна бути слабкими, їм, як бійцям, доводиться вчитися жити по-новому, самостійно ростити дітей, долати труднощі. Вдивіться в їхні обличчя: стримуючи сльози, вони посміхаються, їх окрилює віра в майбутнє і світла пам'ять про минуле", - коментує виставку керівник проекту БФ "Карітас-Харків" Марина Краснова.

За словами автора цієї галереї фотопортретів, відомого харківського фотохудожника, заслуженого майстра народної творчості України Олександра Вакуленка, він з самого початку відмовився від задуму закарбувати у фотографіях печаль і тугу молодих вдів: "Вони повинні жити повним життям, за себе і за чоловіка, який начебто поїхав у тривале відрядження, але завжди залишається з ними".

Виставка "Почуй мій голос" в Харкові / Фото В'ячеслава Мадієвського

Виставку благословий єпископ Української греко-католицької церкви Василь Тучапець. Він виділив у долі кожної героїні фотовысавки характерну рису: соціальну мужність, яка не дає їм зламатися під ударами долі.

На виставці прозвучала музика Шопена у виконанні відомого харківського піаніста Олександра Попова, обрана ним як гімн мужності і краси, а також вірші, написані, в тому числі, самими вдовами в пам'ять про чоловіків, загиблих в АТО.

Читайте також: У Києві акцією "Ангели пам'яті" вшанували Героїв Небесної сотні

Про долю свого чоловіка, дагестанця Кадира Магомедова кореспондентові Укрінформу розповіла харків'янка Наталія Магомедова. Виявилося, доброволець Кадир, кулеметник батальйону "Донбас", загинув у Дебальцевському котлі в січні 2015 року і похований у Харкові, на мусульманському кладовищі, де на гранітній стелі викарбувані слова арабською мовою про його любов до другої батьківщині - України...

Як прозвучало на виставці, вона буде мати продовження: вже у травні організатори обіцяють відкрити в Харкові виставку фотопортретів матерів і батьків солдатів, загиблих в АТО.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-