Ще одна парафія на Закарпатті перейшла до Помісної церкви

Ще одна парафія на Закарпатті перейшла до Помісної церкви

Укрінформ
Громада Покровської церкви селища Ясіня на Закарпатті ухвалила рішення про перехід до Православної церкви України.

Про це повідомила у Facebook віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"Світла, радісна звістка з рідного для нашої родини Ясіня на Закарпатті. Громада Покровської церкви при щирій підтримці священиком прийняла рішення про перехід до Православної церкви України! Пишаюся, що ясінянці серед перших громад Закарпаття, які звільняються від московських пут. Вірю, що за ними підуть і інші, щоб повернутися в духовну домівку", - написала Климпуш-Цинцадзе.

Читайте також: Парафія із рівненської глибинки перейшла до Помісної церкви

Вона додала, що Покровська церква має складну історію: вона будувалася як греко-католицька, а коли греко-католицьку церкву в Україні заборонили, цей храм був захоплений московським патріархатом, а сьогодні на зборах повернувся в духовну Україну.

Климпуш-Цинцадзе зазначила, що гроші на будівництво Покровської церкви колись давали і її дід з братами.

"Саме на цвинтарі біля цієї церкви поховані мої дід з бабцею, його брати-Климпуші зі своїми дружинами, багато наших рідних... Хай з Богом спочивають поряд з храмом Православної церкви України", - написала вона.

Станом на 20 січня на Закарпатті дві парафії - у селі Минай поблизу Ужгорода та у Міжгір'ї - перейшли до Православної церкви України.

Ясіня - селище міського типу Рахівського району Закарпатської області. Розташоване біля підніжжя гірських масивів Чорногори і Свидівця, над р. Чорною Тисою, в межах Ясінської улоговини.

Дмитро Климпуш - один з перших на Закарпатті українських підприємців, один із керівників Гуцульської республіки у 1918 році, командант Карпатської Січі (військових формувань незалежної української держави — Карпатської України в 1938-39 роках).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-