Переваги децентралізації мають відчути 100% українців - Гройсман

Переваги децентралізації мають відчути 100% українців - Гройсман

Укрінформ
Уряд розпочинає новий етап децентралізації з метою донести всі переваги реформи до 100% українців.

Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляється на Урядовому порталі.

Він зазначив, що сама ідея реформи, закладена ще у 2014 році, стосувалася зміни ситуації на місцевому рівні. "Свого часу я ініціював зміни, аби в першу чергу змінити ситуацію на місцях і дати можливість мерам, місцевим радам мати кошти і повноваження вирішувати проблеми людей і розвивати території. Все, що ми зараз бачимо в громадах – нові школи, садочки, дороги, новий транспорт, освітлення, нові клуби, стадіони, – це результат децентралізації. Реформа була покликана на те, аби покращити життя людей в конкретній громаді", – сказав Гройман.

За його словами, 68% громадян України живуть в умовах реформи, а 32% поки що не мають можливості отримати всі переваги децентралізації – з різних причин. "Нам потрібно зробити так, аби 100% України, 100% громадян отримували нові можливості, нові кошти", - наголосив Гройсман.

Глава уряду підкреслив, що захист реформи – в тому числі шляхом її закріплення в Конституції, також важливий. "Друге завдання – захистити реформу. Це завдання нового етапу. По ньому уряд затвердив новий план дій до 2020 року", - сказав він.

Читайте також: Зубко пояснив, для чого потрібні зміни в Конституцію щодо децентралізації

Як повідомлялося, у середу, 23 січня, Кабінет міністрів в рамках посилення можливостей місцевого самоврядування ініціював перехід до нового етапу реформи децентралізації, який передбачає закріплення вже набутих успіхів і формування спроможних громад, зміну територіального устрою, чітке розмежування повноважень та функцій контролю різних рівнів управління, а також активний розвиток форм місцевої демократії. Метою нового етапу є запровадження і закріплення змін до 2020 року – аби провести місцеві вибори вже на новій законодавчій та територіальній основі. Зараз в Україні сформовано 876 спроможних громад, місцеві бюджети зросли на порядок – до майже 234 млрд грн. У власність громад передано 1,5 млн га земель сільськогосподарського призначення.

Новий етап передбачає формування 100 спроможних районів і 1600-1800 спроможних громад, закріплення фінансової самодостатності місцевого самоврядування, формування ефективної системи управління, упорядкування системи державного контролю без дублювання функцій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-