У Сумах відкрили третій в Україні офіс «Центр виконання рішень»

У Сумах відкрили третій в Україні офіс «Центр виконання рішень»

Укрінформ
У Сумах за участі заступника міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлани Глущенко відкрито третій в Україні офіс «Центр виконання рішень».

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Серед переваг офісу «Центр виконання рішень», який працює за принципом екстериторіальності в межах області, – зручність отримання послуг: прийом і видача виконавчих документів і документів виконавчого провадження; надання сторонам виконавчого провадження відомостей з автоматизованої системи виконавчого провадження в межах всієї України, попередня перевірка документів на відповідність законодавству; швидка та кваліфікована допомога громадянам у написанні та оформленні документів, заяв, звернень; надання інформаційної допомоги та правових консультацій; ознайомлення сторін з матеріалами виконавчого провадження; повна відкритість, публічність і прозорість роботи та ряд інших», - зазначила під час відкриття закладу Глущенко.

Вона наголосила на тому, що основним завданням було створення сучасної державної виконавчої служби як такої, що була б комфортною, прозорою, якісною та сервісною.

«Потрібно, щоб юстиція була відкрита та доступна для всіх категорій громадян, забезпечувала всі потреби, з якими люди звертаються до системи юстиції. Взагалі показники Сумської області за багатьма напрямами є доволі успішними та високими. Це, звичайно, заслуга всіх – і місцевої влади, і органів юстиції. Створення таких центрів європейського рівня насамперед передбачає захист прав громадян, а це наш основний і спільний обов’язок», – відзначила урядовець.

Як підкреслив голова Сумської облдержадміністрації Микола Клочко, у липні 2018 року на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України у Сумах відкрили сучасний, європейський офіс Ореn Space. І наразі в Сумській області позитивні перетворення продовжуються.

«Сьогодні ми відкриваємо «Центр виконання рішень», суть діяльності якого – зміна традиційних форматів у роботі державної виконавчої служби з громадянами. Це дуже зручно, адже тут діятиме ще й принцип екстериторіальності у межах області, і послуги будуть доступні однаково чи жителю Сум, чи Ямполя», - зауважив посадовець.

Читайте також: У Сумах відкрили ЦНАП для учасників бойових дій

Він також відзначив, що за принципами європейських стандартів робота цього центру наблизила конкретну послугу до людини. Та самостійно переконався у цьому, ставши одним із перших клієнтів Центру виконання рішень.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області Ірина Свистун розповіла, що Сумщина увійшла до п’ятірки областей, які виявили бажання взяти участь у пілотному проекті, що передбачає новий етап у роботі державної виконавчої служби.

«Щоденно тільки по місту Суми до державних виконавців звертається близько сотні громадян. Тож, відкриваючи «Центр виконання рішень», ми надаємо жителям Сумщини унікальну можливість отримувати консультацію, роз’яснення та всю необхідну інформацію», - зауважила Свистун.

В Центрі виконання рішень відбуватиметься: прийом і видача виконавчих документів і документів виконавчого провадження; надання сторонам виконавчого провадження відомостей з автоматизованої системи виконавчого провадження в межах всієї України, попередня перевірка документів на відповідність законодавству; швидка та кваліфікована допомога громадянам у написанні та оформленні документів, заяв, звернень; надання інформаційної допомоги та правових консультацій; ознайомлення сторін з матеріалами виконавчого провадження; повна відкритість, публічність і прозорість роботи та ряд інших.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-