У Луцьку на уроки не пустили більше тисячі школярів, які не щеплені від кору

У Луцьку на уроки не пустили більше тисячі школярів, які не щеплені від кору

Укрінформ
У Луцьку 1098 школярів відсторонили від навчання через відстуність щеплення проти кору.

Про це поінформувала на оперативній нараді заступник начальника управління освіти Луцької міськради Тетяна Силка, повідомляє прес-служба ЛМР.

"Директори шкіл діють відповідно до розпорядження голови ОДА від 1 листопада 2018 року, у якому йдеться про недопущення до навчального процесу дітей, які не мають щеплень від кору. Станом на 21 січня 2019 року 1098 дітей було відсторонено від навчання через відсутність щеплень від кору", - йдеться у повідомленні.

Зазначають, що в кожному навчальному закладі рішення про недопущення невакцинованих дітей до навчання приймається за рішенням педагогічної ради.

Читайте також: З початку року на кір захворіли близько 8,5 тисяч осіб - МОЗ

Головний лікар КП “Луцька міська дитяча поліклініка” Оксана Лєщинська зазначила, що з початку року на кір у Луцьку захворіло 53 дитини, також зафіксовано понад три тисячі випадків ігнорування батьками повідомлень медичних служб шкіл про необхідність проведення щеплень.

“Лише вакцинація та ревакцинація є надійним способом запобігання спалаху кору. Тому відсторонення дітей від навчання є необхідним кроком, адже кір дуже швидко передається повітряно-крапельним шляхом, і заразитися дуже легко”, - наголосила вона.

Лєщинська повідомила, що міська дитяча поліклініка повністю забезпечена вакцинами від кору. Зараз використовується вакцина американського виробника, яка практично не дає побічних реакцій. Для зручності батьків кабінети профщеплень у відділеннях на проспекті Волі та на вулиці Чорновола будуть працювати у позаробочий час та у вихідні дні.

Начальник управління охорони здоров’я Микола Якимчук звернув увагу на те, що зафіксовані випадки захворювання на кір серед педагогів та медичних працівників. Тому, за необхідності, вакцинація буде проводитися і серед дорослих.

Секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт нагадав про необхідність роботи з батьками дітей, які проживають за межами міста та відвідують луцькі школи й дитсадки: серед них рівень вакцинації значно нижчий, ніж у місті. У Луцьку цей показник складає близько 87% дітей шкільного віку.

Як повідомляв Укрінформ, з 28 грудня 2018 року по 18 січня 2019 року на кір в Україні захворіли вже 8 498 людей - 3 537 дорослих та 4 961 дитина. За даними МОЗ, загалом цього року від ускладнень кору померли вже п’ятеро людей. У 2018 році кір забрав 16 життів.

Кір - надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.

Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень (пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку - енцефаліту тощо), а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору - вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-