Харківщина співпрацюватиме з USAID для підтримки малого та середнього бізнесу

Харківщина співпрацюватиме з USAID для підтримки малого та середнього бізнесу

Укрінформ
Харківщина співпрацюватиме з USAID за напрямком підтримки малого та середнього бізнесу за програмою "Конкурентоспроможна економіка України".

Програму співпраці презентовано на зустрічі керівників структурних підрозділів Харківської ОДА з делегацією Агентства США з міжнародного розвитку, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Програма розрахована на 5 років. Основною метою програми є підтримка малого та середнього бізнесу в Україні. Розглядаємо два напрямки: перший - допомога підприємствам бути конкурентоспроможними та спрощувати умови ведення бізнесу, другий - розвиток компонентів, які займатимуться спрощеннями умов торгівлі", - зазначив на презентації експерт з маркетингу та торгівлі національної програми Сергій Малиновський.

За його словами, наразі проводиться аналітична робота за варіантами співробітництва, запропонованого у регіоні.

"У середині лютого аналітична робота закінчиться, і на початку березня почнемо напрацювання тих інтервенцій, які ми будемо представляти для обраних секторів. Підтримка може бути реалізована в створенні бізнес-інкубаторів, наданні фінансування, організації торгових місій, фінансуванні поїздок на виставки тощо", - додав Малиновський.

Читайте також: Середньострокове планування зробить передбачуваним хід реформ - Маркарова

Як сказав, у свою чергу, директор Департаменту економіки і розвитку міжнародних відносин ХОДА Андрій Колос, хоча Харківщина - регіон машинобудування, але саме малий та середній бізнес є рушійною силою розвитку економіки області.

"На початок минулого року в регіоні було зареєстровано понад 1 тисячу середніх підприємств та майже 21,5 тисячі малих, причому в 2018 році їх кількість зросла на 4 тисячі. Без врахування показників мікробізнесу (фізичні особи - підприємці) у сфері малого та середнього підприємництва задіяно понад 300 тисяч осіб", - підкреслив Колос.

За його словами, в області діє розвинута інфраструктура підтримки малого та середнього підприємництва: це кластери, об’єднання та асоціації, консультаційні центри, центри підтримки бізнесу, інноваційні фонди, інвесткомпанії тощо.

"Є ціла низка проектів, які об’єднані в програму сприяння розвитку малого та середнього підприємництва. Мова йде про реалізацію програм з надання мікрокредитування, підвищення фінансової грамотності населення й багатьох інших. Зараз вже розроблений й планується до впровадження Інвестиційний портал Харківської області, в планах - запуск Центру підтримки підприємництва", - додав Колос.

Він зазначив, що Харківський бізнес зустрів надійних партнерів: "Будемо працювати з USAID й надалі, а у березні зустрінемося, щоб розглянути конкретні напрацювання".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-