На Миколаївщині кількість дітей у закладах з інклюзивною освітою торік зросла втричі

На Миколаївщині кількість дітей у закладах з інклюзивною освітою торік зросла втричі

Укрінформ
На Миколаївщині в минулому році стався прорив в інклюзивній освіті — навчанням охоплено втричі більше дітей порівняно з попереднім.

Про це повідомили у прес-службі Миколаївської ОДА.

«Інклюзивним навчанням на Миколаївщині у 2018 році охоплено 182 дитини з особливими освітніми потребами, що втричі більше, ніж у 2017. Наразі вже 100 закладів освіти області реалізують інклюзивну модель навчання. В області працюють 19 інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ)», — сказав голова обласної державної адміністрації Олексій Савченко.

За його словами, найбільше дітей з особливими освітніми потребами охоплено інклюзивним навчанням у містах Миколаєві, Вознесенську, Первомайську, Южноукраїнську, а також у Березанському, Братському, Вітовському, Новобузькому, Снігурівському районах та Коблівській й Куцурубській об’єднаних територіальних громадах.

Вперше на Миколаївщині була розроблена обласна програма розвитку інклюзивної освіти. У 2018 році Миколаївська область отримала субвенцію у сумі 9,2 млн грн, ще 7 млн грн виділено з обласного бюджету на облаштування ІРЦ сучасними засобами та обладнанням, створення у закладах ресурсних кімнат та медіатек.

Придбано та встановлено інтерактивні підлоги та пісочниці, LCD-панелі, персональні комп’ютери з контролерами дрібної моторики, медичне обладнання - дошки Євмінова, сухі каркасні басейни, тактильні поверхні та доріжки тощо.

Читайте також: Для тергромад розробили рекомендації зі створення органів управління освітою

Крім того, за сприяння Миколаївської обласної державної адміністрації на базі ЧНУ ім. Петра Могили створено перший в Україні Науковий дослідно-практичний центр «Рінохаб», що став партнером та навчальним майданчиком для педагогів щодо використання сучасного інтерактивного обладнання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-