Міськрада Сум розбирається, хто винен у смерті немовляти через несправний ліфт

Міськрада Сум розбирається, хто винен у смерті немовляти через несправний ліфт

Укрінформ
Сумська міськрада повинна провести службове розслідування щодо дій посадових осіб, відповідальних за безпечну роботу ліфтового господарства міста.

На цьому під час наради з представниками правоохоронних та перевіряючих органів, які розслідують причини аварії ліфту в одній із багатоповерхівок в місті Суми, де загинув двохмісячний малюк, наголосив голова Сумської ОДА Микола Клочко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я розмовляв із головою Державної служби України з питань праці Романом Чернегою і він запевнив мене, що слідкуватиме за ходом подій особисто. Мене взагалі дивує, що невдовзі після капітального ремонту ліфта були чотири скарги від мешканців будинку щодо його несправності. Виникає питання, як здійснювався капітальний ремонт? Чому не було відповідної реакції на скарги мешканців? І взагалі облдержадміністрація неодноразово порушувала питання щодо стану ліфтів в обласному центрі, зокрема ми акцентували увагу на цій проблемі на одному з останніх засідань колегії», - зазначив голова ОДА.

Як повідомив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро Живицький, під час перевірки ОДА у травні 2018 року в акті перевірки було відображено низку порушень вимог нормативно-правових актів щодо експлуатації ліфтів у місті Суми, у тому числі проведення неякісного ремонту та неналежного утримання підйомників. Доходить до того, зауважив посадовець, що відремонтовані ліфти зупиняються майже на другий день після запуску.

Читайте також: У Сумах затримали двох підозрюваних у справі про загибель дитини в ліфті

«Вищезазначене свідчить про неналежний контроль з боку Сумської міської ради та її виконавчих органів за організацію робіт щодо капітального ремонту, заміни та модернізації ліфтів, які експлуатуються в житловому секторі, не здійснюється контроль за якістю проведеного капітального ремонту. В акті перевірки здійснення делегованих повноважень було зазначено, що тільки 25% всіх ліфтів у місті Суми працюють законно і безпечно, інші – провокують аварії та нещасні випадки», - зазначив Живицький.

Посадовець назвав ліфтове господарство міста Суми міною вповільненої дії, яка може вибухнути в будь-яку мить і призвести до ще більших жертв.

«Це свавілля, коли міська влада не в змозі контролювати нормально, як проводяться капітальні ремонти та технічне обслуговування ліфтів. І як наслідок – такі от жахливі випадки», – наголосив Живицький.

Керівництво облдержадміністрації наполягає на тому, щоб за наслідками роботи комісії з розслідування нещасного випадку міська рада провела службове розслідування щодо дій посадових осіб, відповідальних за безпечну роботу ліфтового господарства міста. А правоохоронні органи мають особливо пильно дослідили саме цей випадок і знайти всіх причетних до недбальства, що призвело до аварії.

«Винуваті в трагічній аварії ліфту, внаслідок якої загинула дитина, мають бути знайдені і притягнені до відповідальності», – наголосив очільник Сумщини Клочко.

Як повідомлялося, 2 січня у Сумах по вулиці Супруна стався обрив ліфта, в результаті чого загинула двохмісячна дитина, яка на той момент перебувала в підйомнику у колясці.

За даним фактом було відкрите кримінальне за ч. 1 ст. 119 (вбивство з необережності) і ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України, яка згодом була перекваліфікована на ч. 2 ст.272 (порушення правил безпеки при виконанні робіт з підвищеною небезпекою) КК України.

За повідомленням ГУ Нацполіції у Сумській області, згаданий ліфт проходив капітальний ремонт у 2017 році, однак через півроку в його роботі почалися збої, підйомник зупинявся кілька разів.

Аби забезпечити його функціонування, електромеханік шляхом приєднання дротів до двох клем дозволив ліфтовій кабіні рухатися при відкритих дверцятах.

У рамках кримінального провадження правоохоронці затримали директора і одного з працівників місцевого підприємства, яке займається обслуговуванням ліфтів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-