Сільські лабораторії на Херсонщині отримали 25 нових авто

Сільські лабораторії на Херсонщині отримали 25 нових авто

Фото
Укрінформ
На Херсонщині у рамках програми Президента "Доступна медицина", отримали для лікарів сільських амбулаторій області 25 нових службових автівок Renault Duster.

Машини у п'ятницю урочисто передали в обласному центрі на площі Свободи керівникам районів та об'єднаних тергромад, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"За ініціативи Президента України зараз впроваджується медична реформа на селі, за якою ми наступного року будуємо 25 (сільських - ред.) амбулаторій, в яких знаходитимуться лікарі у безпосередній близькості до населення. Такі амбулаторії будуть у райцентрах, в об'єднаних територіальних громадах, у селах. Їх перелік вже визначено, і з наступного року вони почнуть будуватися. І в цих амбулаторіях будуть такі автомобілі для обслуговування населення сімейним лікарем", - сказав на церемонії передачі автомобілів голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв.

Як він зазначив, зараз йдеться про реформування первинної медицини, за якою в основу ставиться профілактична робота. "Лікар має знаходити пацієнта, а не пацієнт, коли йому вже скрутно, потім шукає лікаря. Це завдання №1 для всіх нас у наступному році, і я думаю, що з нового року ми відчуємо саме європейський підхід (у медичній галузі - ред.) - профілактику, адже 85% всіх хвороб можна шляхом профілактики нейтралізувати. Це попередження, упередження, відповідна увага лікаря до пацієнта. Це головне завдання, яке нам поставив Президент України", -наголосив голова ОДА.

Сільські лабораторії на Херсонщині отримали 25 нових авто / Фото: oleshky.ua.city

Водночас, як розповів кореспондентові агентства директор Департаменту охорони здоров'я ОДА Віктор Короленко, такі службові автомобілі для лікарів сільських лікарських амбулаторій отримають всі райони області. Загальна вартість вже отриманих 25 Renault Duster становить 12,5 млн гривень. Наступного ж року такі автівки надійдуть ще до 25 інших сільських амбулаторій регіону. А загалом їх потребуватимуть на Херсонщині 57 сільських амбулаторій. "Ті місцеві громади, які виконають чотири умови: виділення під амбулаторію землі з кадастровим номером; наявність (на місці будівництва амбулаторії - ред.) необхідних мереж - там повинні бути вода, світло, каналізація; наявність лікаря, який працюватиме в амбулаторії; і співфінансування (роботи амбулаторії - ред.) не менше 10% з місцевої громади, вони отримають автомобілі", - сказав Короленко.

За його словами, перші 25 автівок були придбані на відкритих міжнародних торгах. Була лише основна вимога до машин: вони повинні бути білого кольору, їх виробником не повинна бути країна-агресор, і всі автівки мають бути з повним приводом (переднім і заднім). Що до надійності в роботі даних автомобілів (тим більше з огляду на далеко не кращі сільські дороги в області), то, як зазначив Короленко, "у нас вся поліція і служба охорони на таких машинах їздить".

Читайте також: Кінологам та криміналістам передали 29 нових авто

Як повідомив директор департаменту, 26 грудня Херсонщина отримала дозвіл від Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на будівництво в області ще однієї сільської амбулаторії - вже 26-ї. Це в селі Токарівка Білозерського району. "Значить, наступного тижня ми знову оголошуємо тендер на 1 машину, щоб не гаяти часу", -сказав він.

Загалом же на Херсонщині наразі знаходяться на рахунках 185 млн гривень, виділених для облаштування сільських амбулаторій. "Це на будівництво амбулаторій, закупівлю для них обладнання, дооснащення, реконструкцію і закупівлю автомобілів", - заявив Короленко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-