Відновлення аеропорту в Білій Церкві обійдеться у €59 мільйонів

Відновлення аеропорту в Білій Церкві обійдеться у €59 мільйонів

Укрінформ
Оціночна вартість відновлення злітно-посадкової смуги (ЗПС) і будівництва термінала аеропорту Білої Церкви становить 59 мільйонів євро.

Про це йдеться у попередньому техніко-економічному обгрунтуванні (ТЕО), розробленому для аеропорту Білої Церкви незалежними міжнародними консультантами за проектом технічної допомоги Європейської комісії для України, інформує Міністерство інфраструктури.

“Відповідно до оцінки експертів проекту ЄС AASSIST загальна вартість першочергових інвестицій відновлення злітно-посадкової смуги та будівництва терміналу становитиме близько 59 млн євро”, - йдеться у повідомленні.

Аеропорт, з огляду на наближеність до індустріального парку, може розвиватися як спеціалізований центр з транспортування вантажів, у тому числі транзитних, за умови розвитку мультимодальної логістичної платформи. 

“Розбудова аеропорту як транспортно-логістичного хабу сприятиме впровадженню інноваційних технологій в авіаційному транспорті та розвитку Київщини, створенню нових робочих місць, реалізації туристичного потенціалу і є вкрай важливим проектом для міста Біла Церква”, - зазначають у міністерстві.  

Радник міністра інфраструктури Олександра Клітіна зауважує, що вже ініційовано отримання аеропортом Біла Церква статусу міжнародного, яке  очікується в наступному році. Міністерство інфраструктури України забезпечує всебічну підтримку і сприяння реалізації потенціалу аеродрому Білої Церкви, що передбачено розробленою Авіаційною стратегією України до 2030 року.

Також повідомляється, що 6 грудня команда підтримки реформ при Міністерстві інфраструктури України провела переговори з компаніями Finpoint, Millenium Capital, Capital Times та керівництвом аеродрому Біла Церква щодо подальшого розвитку проекту аеропорту за результатами попереднього ТЕО.

Читайте також: Оприлюднили рейтинг пунктуальності українських авіакомпаній за листопад

Під час переговорів Олександра Клітіна повідомила, що за ініціативою команди підтримки реформ у співпраці з Міністерством інфраструктури три групи міжнародних експертів проводять дослідження регіональних аеропортів України і розробляють необхідні документи для залучення інвестицій у їх розвиток. Фахівцями є провідні експерти від Європейського банку реконструкції та розвитку, Світового банку (IFC), експерти ЄС - пілотний проект розвитку аеропорту Білої Церкви в рамках Програми технічної допомоги ЄС (AASSIST).

Радник міністра наголосила, що Національна транспортна стратегія України на період до 2030 року «Drive Ukraine 2030» передбачає 50 працюючих аеропортів, приведення аеропортової інфраструктури у відповідність із стандартами та рекомендованою практикою IКАО, проведення комплексної модернізації обладнання в регіональних аеропортах.

Фото Наша Версия

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-