Бюджет Дніпра: фінансування ЖКГ збільшили на 40%

Бюджет Дніпра: фінансування ЖКГ збільшили на 40%

Укрінформ
Дніпровська міськрада ухвалила у середу бюджет на 2019 рік. За відповідне рішення проголосували 52 депутати.

Про це повідомила прес-служба міськради Дніпра.

«У 2019 році загальний обсяг доходів і видатків нового бюджету (з урахуванням дотацій і субвенцій з державної скарбниці) становитиме 14 млрд грн. Це на 7,3% (900 млн грн) більше, ніж було затверджено на цей рік», - йдеться у повідомленні.

Міськрада Дніпра збільшує фінансування основних галузей життєдіяльності міста. Зокрема, житлово-комунальне господарство отримає в середньому на 40% більше коштів.

Трансферти з держбюджету сягають 5 млрд грн, державна субвенція на добудову метрополітену – близько 1,4 млрд грн.

Водночас на виконання соціальних програм місто витратить понад 1,5 млрд грн.

Традиційно понад половину бюджету піде на соціально-культурну сферу. Це – 5,2 млрд грн. Кошти планують витратити на утримання муніципальних закладів освіти, культури, спорту, молодіжної політики, медицини та соціальної сфери, а також додержання соціальних гарантій для пільгових категорій мешканців міста.

Так, 341,8 млн грн спрямують на оплату харчування дітей у навчальних закладах. Ще 75,7 млн грн у кошторисі передбачено на закупівлю медикаментів. На будівництво та придбання помешкань у рамках програми «Муніципальне житло» заклали 70,7 млн грн.

На благоустрій та інфраструктуру хочуть витратити 1,5 млрд грн, комунальний транспорт отримає 824,7 млн грн, для житлового господарства заклали 605,4 млн грн.

Основними джерелами наповнення бюджету міста є податок з доходів фізичних осіб (5 млрд грн), земельні податки (1,6 млрд грн) та єдиний податок (1,3 млрд грн), який посідає третє місце. Це, зокрема, є індикатором сприятливого клімату для підприємництва у Дніпрі, вважають у міській раді.

Крім того, в рамках реформи системи охорони здоров’я у бюджеті враховано видатки лише на надання вторинної медичної допомоги. На це передбачається 904 млн грн. Водночас основним джерелом доходу первинної ланки допомоги будуть кошти державного бюджету.

Читайте також: Реформу з децентралізації вдалося провести, бо у ній була потреба - Гройсман

У мерії Дніпра наголосили: бюджет збалансований, тобто видатки відповідатимуть доходам.

Як повідомляв Укрінформ, з ініціативи міського голови Дніпра Бориса Філатова наступного року обсяг програми «Бюджет участі» зросте до 31,3 млн грн, а забезпечення програми співфінансування проектів ОСББ і ЖБК – до 38 млн грн.

Фото: dniprorada.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-