У Харкові запустили

У Харкові запустили "Практичний курс з верховенства права"

Укрінформ
Перша в світі міжнародна сертифікатна програма "Практичний курс з верховенства права" почала діяти в Харкові.

Про це кореспонденту Укрінформу розповів керівник робочої групи з впровадження сертифікатної програми, член-кореспондент Національної Академії правових наук України, проректор з навчальної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрій Барабаш.

"Це унікальная програма, розроблена фахівцями нашого університету спільно з фахівцями Університету Південної Кароліни (США) за сприяння Програми USAID "Нове правосуддя". Вона має на меті удосконалення навичок застосування верховенства права (правовладдя) в юридичній практиці. В ній беруть участь 30 правників з усієї України - суддів, адвокатів, прокурорів, юристів, присяжних, помічників суддів та адвокатів, а також студентів, яких було відібрано на конкурсній основі серед 320 кандидатів, у тому числі, іноземних юристів, і які вже прибули до Харкова. У відборі також ураховано регіональне представництво, професійний досвід та забезпечення гендерного балансу", - зазначив Барабаш.

За його словами, кожне заняття проводитиметься представниками українського та американського університетів: "Тут не буде звичної аудиторної роботи, коли є викладач і є слухачі. Ми зібралися, щоб обмінятись думками і досвідом. Результатом цієї дискусії має стати формулювання певних практичних концептів для того, щоб українські правники у якості амбасадорів несли їх у своє професійне середовище".

За словами керівника Програми USAID "Нове правосуддя" Девіда Вонна, сьогодні все ще існує нагальна потреба обговорити тлумачення та застосування правосуддя на практиці: "Саме тому у нас з’явилася ідея запровадити цю сертифікатну програму, і разом ми зробили її такою, що відповідає сучасним потребам українських правників".

Читайте також: Україна за індексом «освіта» — у ТОП-5 світового рейтингу розвитку людського капіталу

Як стало відомо, перші заняття в межах сертифікатної програми триватимуть по 16 листопада. Українські та американські викладачі спільно викладатимуть усі десять освітніх модулів програми - від "Сучасних підходів до верховенства права" до "Вирішення спорів як елементу верховенства права (правовладдя)".

Другий тиждень навчальних сесій, який відбудеться з 10 по 14 грудня 2018 року, буде сфокусований на питаннях практичного застосування верховенства права у різних сферах права, включаючи роботу із змодельованими ситуаціями та аналізом рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у конкретних справах.

За умови успішного проходження навчання учасники в квітні 2019 року отримають спільний сертифікат українського та американського університетів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-