"Енергія світла" цьогоріч прийде у 142 населені пункти Харківщини — ОДА

Укрінформ
Кількість населених пунктів у Харківській області, де в 2018 році реалізують проект освітлення вулиць "Енергія світла", збільшилася.

Про це сказав начальник Управління паливно-енергетичного комплексу Харківської обласної державної адміністрації Андрій Парамонов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Проект "Енергія світла", ініційований главою ХОДА Юлією Світличною, набирає обертів. Якщо спочатку в 2018 році в рамках проекту планували встановити і модернізувати освітлення в 137 населених пунктах області, то тепер у програму включено 142 населених пункти. Освітлення з'явиться на 322 вулицях (а не 306, як планувалося). У цілому буде встановлено близько 2300 освітлювальних приладів і прокладено 70 км електромереж", – зазначив Парамонов.

За його словами, у Куп'янську, наприклад, повністю освітлена центральна магістраль міста – вулиці Харківська і Кузнечна: "Тут встановили 28 опор, 92 світильники, проклали 3,2 км електромереж".

"Крім того, повністю виконали роботи в рамках проекту в Балаклійському, Близнюківському, Дергачівському, Кегичівському, Коломацькому, Первомайському районах, в селі Манченки Харківського району. Сьогодні роботи ведуть у Дворічанському районі. У Дворічній, як і в Куп'янську, повністю освітлять центральну магістраль. У цілому освітлення з'явиться на 11 вулицях, де встановлять 170 освітлювальних приладів. Наступного тижня розпочнуться роботи в селах Гряниківка і Гороб'ївка в Дворічанському районі, тут освітлять 6 вулиць, встановлять 84 прилади і прокладуть 8200 м електромереж. Найближчим часом почнуться роботи і в Люботині. Закінчимо їх у листопаді. У місті будуть освітлені центральна вулиця Шевченка і міський парк", – пояснив Парамонов.

За його словами, крім обласного бюджету, до фінансування проекту приєдналися місцеві: "Дергачівський район профінансував встановлення освітлення в селі Руська Лозова на дорозі, що веде до школи. У Коломацькому районі також профінансували освітлення пришкільної території. А в місті Лозова за власні кошти освітлили пішохідні переходи в чотирьох місцях – з використанням сонячних батарей".

Читайте також: У харківських школах з'явиться тривожна кнопка

"При реалізації проекту "Енергія світла" використовуються енергоощадні технології. Це дозволяє економити на експлуатаційних витратах понад 60% коштів", – сказав Парамонов.

Він зауважив, що зараз формується перелік населених пунктів і вулиць, які потраплять до програми на 2019 рік. "При цьому враховуємо звернення громадян,.. а також заявки районів. Наше завдання – за три роки дії проекту максимально освітити всі населені пункти області", – додав Парамонов.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-