На Буковині 29 ОТГ пройшли тренінги з просторового планування

На Буковині 29 ОТГ пройшли тренінги з просторового планування

Децентралізація
Укрінформ
У Чернівецькій області представники 29 об'єднаних тергромад пройшли навчання з просторового планування, що надасть громадам змогу ефективно розпоряджатися земельними ресурсами.

Тренінг з просторового планування провели фахівці Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном.

Про це Укрінформу розповів радник з просторового планування та управління ресурсами Чернівецького ЦРМС Роман Романко.

«Основним ресурсом для громад є земля, багато з них прагнуть розширити межі населених пунктів. Це передбачає розроблення Генеральних планів населених пунктів. Всі ОТГ в Чернівецькій області висловлюють зацікавленість у детальному аналізі всіх етапів розробки цього містобудівного документа, вимог до його якості тощо. Зараз у Чернівецькій області 29 об'єднаних територіальних громад, представники яких пройшли навчання з просторового планування», - сказав Романко.

Він зазначив, що нині в громадах як селищних, так подекуди і місцевих, є лише землевпорядники, які фактично реалізують всю земельну політику органів місцевого самоврядування, а також все, що пов’язано з архітектурою та містобудуванням.

«Ці люди працюють за потребою, часто не мають вищої освіти в цій сфері. А громадам сьогодні важко запропонувати архітекторам конкурентну зарплату, тому постає необхідність розвитку власного кадрового потенціалу громад, підвищення кваліфікації тих працівників, які вже працюють. Результатом навчання буде можливість краще розбиратися в земельному законодавстві, містобудуванні, впливати на якість виготовлення тієї документації, яку замовляє орган місцевого самоврядування, а також встановлення діалогу з фахівцями-землевпорядниками на горизонтальному рівні», - сказав Романко.

Читайте також: Тергромади Одещини обмінялися досвідом формування іміджу

Надалі у Чернівецькому ЦРМС планують організувати навчання щодо розгляду змін до земельного законодавства, інвентаризації земель.За словами Романка, необхідність у такому навчанні постає з огляду підготовки та передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у власність ОТГ. Наразі на Буковині, за даними Чернівецького ЦРМС, близько 70% громад отримали землі сільськогосподарського призначення у свою власність.

Також планується розглянути особливості орендних відносин, застосування геоінформаційних технологій, відповідного програмного забезпечення на рівні ОТГ.

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонію, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Фото: Чернівецький ЦРМС

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-