На Одещині із 48 медустанов первинної ланки лише 19 уклали договори з Нацслужбою здоров'я

На Одещині із 48 медустанов первинної ланки лише 19 уклали договори з Нацслужбою здоров'я

804
Ukrinform
На Одещині із 48 медичних установ первинної ланки лише 19 уклали договори з Національною службою здоров'я України, що є низьким показником серед областей України.

Про це повідомила під час зустрічі з головними лікарями первинки радник голови Одеської ОДА з медичних питань Олена Теряєва, повідомляє сайт облдержадміністрації.

Як зазначила Теряєва, "до кінця 2018 року всі медичні заклади первинної ланки Одеської області мають укласти договір з Національною службою здоров’я України. Задля цього заклад має реорганізуватися у некомерційне комунальне підприємство та зареєструватися в електронній системі охорони здоров’я. Наразі з 48 установ первинної ланки регіону лише 19 уклали договори, що є низьким показником серед областей України". 

За її словами, наприкінці листопада розпочнеться «третя хвиля» укладення договорів з НСЗУ. "І якщо ви не встигнете подати усі необхідні документи та укласти договір, у січні у вас не буде коштів для утримання закладу та виплати заробітної плати персоналу. Адже державна медична субвенція в новому році не буде спрямовуватись на первинку. Тож дуже мало часу, аби ви встигли реорганізуватися у некомерційне комунальне підприємство та підключитися до електронної системи здоров’я. Ми готові надати усю необхідну допомогу та консультації щодо підготовки до укладення договорів з НСЗУ. Ті заклади, які вже мають договори і перейшли на нову систему фінансування, відчули зміни: лікарі отримують підвищену зарплатню та мають кращі умови праці», – підкреслила Теряєва.

Читайте також: Херсонська облрада просить райони та міста передбачити гроші на “швидкі”

Зазначимо, заклади, які підписали договори, отримують оплату за надання медичних послуг сімейними лікарями, педіатрами та терапевтами від Національної служби здоров’я України.

Нагадаємо, з початку квітня понад 825 тисяч мешканців Одеської області підписали декларації з сімейними лікарями.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-