У Вінницькій колонії катували в’язня — ГПУ

У Вінницькій колонії катували в’язня — ГПУ

Укрінформ
У Вінницькій установі виконання покарань №1 упродовж кількох діб тримали в'язня з ознаками розладу здоров'я в жахливих антисанітарних умовах.

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

“Виявлено і припинено нелюдське поводження із в'язнем, що мало ознаки катування. Упродовж кількох діб вказану особу з явними ознаками розладу здоров'я тримали у непристосованому для цих цілей камерному приміщенні в жахливих антисанітарних умовах, без світла, водопостачання, каналізації, постільної білизни, засобів особистої гігієни, належного медичного забезпечення”, - йдеться у повідомленні.

Правоохоронці припинили протиправні дії співробітників цієї установи, пов'язані зі спробою підроблення медичної документації щодо цього в'язня.

У Генпрокуратурі зазначили, що встановлені систематичні порушення прав в'язнів, засуджених до довічного позбавлення волі, причини і умови, що сприяли вчиненню злочинів та інших правопорушень. Так, у житлових камерних приміщеннях виявлено молотки, пилки, хімічні речовини, верстати, інші речі й обладнання, заборонені для вільного обігу серед в'язнів вказаної категорії.

Читайте також: Крисіна етапують до колонії у Донецькій області - ГПУ

За результатами перевірки, права в'язня, який піддавався катуванню, поновлено. У відомстві зазначають, що йому надали необхідну медичну допомогу, забезпечили належні умови тримання та нагляд лікарів.

За встановленими фактами працівники Генпрокуратури зареєстрували кримінальні провадження за ст.ст. 127 (катування), 366 (службове підроблення) КК України.

У порядку, передбаченому ст. 26 Закону України “Про прокуратуру”, керівництво Генеральної прокуратури України готує документ реагування на ім'я Міністра юстиції України, а також лист до прокурора Вінницької області з вимогою негайно вжити дієвих заходів, спрямованих на підвищення ефективності прокурорської діяльності на вказаному напрямі роботи, у тому числі шляхом застосування заходів дисциплінарного характеру щодо співробітників апарату регіональної прокуратури.

Фото: gp.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-