Агропідприємство на Тернопільщині перевіряють через масове отруєння селян

Агропідприємство на Тернопільщині перевіряють через масове отруєння селян

Укрінформ
На Тернопільщині Держпродспоживслужба перевірить агропідприємство ТзОв “Агрополіс” за фактом масового отруєння жителів села Іване-Пусте після обробки ланів хімікатами.

Про це повідомляє прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби у Тернопільській області.

"Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області проведе позапланову перевірку даного господарства, яким здійснювалась обробка на предмет дотримання вимог діючого законодавства за фактом масового отруєння мешканців села Іване-Пусте", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки та Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства, а також фахівці районного управління відвідали вказане місце і встановили, що люди, які звернулись за меддопомогою, пов’язують погіршення стану здоров’я з обробкою полів поблизу їх села авіаційним методом.

Читайте також: На Буковині просять у Мінагро допомоги, щоб уникнути дефіциту хліба

За даними лабораторного центру, кількість постраждалих на той час становила 179 осіб, 56 із яких діти. Усі хворі перебувають на амбулаторному лікуванні. Жодного постраждалого у лікувальних закладах на стаціонарному лікуванні немає.

У діяльності ТзОв “Агрополіс” вже виявлено ряд порушень. Зокрема, встановлено, що керівництво порушило процедуру повідомлення органів місцевого самоврядування та населення: місцевих жителів не було поінформовано вчасно про авіаобробку ланів.

Читайте також: Сільгоспвиробництво в Україні відновлює позитивну динаміку – Держстат

На відео, яке представили місцеві жителі, видно, що не були дотриманні санітарно-захисні зони при проведення цієї обробки: літак розвертався над житловими будинками. При цьому зазначають, що препарат “Ураган-форте”, яким начебто здійснювалася обробка, зареєстрований і дозволений до використання на території України.

Спеціалісти Держпродспоживслужби в Тернопільській області відібрали зразки грунту та рослин для дослідження на залишкову кількість пестициду, яким здійснювалась авіаційна обробка. Результати досліджень, які на даний момент здійснює Фітосанітарна лабораторія, будуть відомі за 24 години.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-