У Харкові представників ОТГ навчали створювати систему цивільної безпеки

У Харкові представників ОТГ навчали створювати систему цивільної безпеки

Децентралізація
Укрінформ
Cтворенню системи цивільної безпеки навчалися учасники семінару "Побудова системи цивільного захисту в умовах децентралізації. Створення центрів порятунку "Безпечно" та організація їх ефективної роботи".

Захід  відбувся на базі Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС), створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Учасниками семінару стали представники ОТГ Харківщини, фахівці Департаменту цивільного захисту Харківської ОДА, ГУ ДСНС у Харківській області, експерти Харківського ЦРМС. 

«Цивільна безпека, організація всього цього процесу на територіях об’єднаних територіальних громад є одним з важливих завдань для ОТГ у період їх становлення та розвитку. Для забезпечення цивільної безпеки Мінрегіон рекомендує створення центрів «Безпечно», і це наразі один з пріоритетних напрямків діяльності спільної роботи ОТГ, ДСНС, Центрів розвитку місцевого самоврядування, обласних державних адміністрацій. І сьогодні ми повинні скоординувати цю діяльність», - зазначила на семінарі директор Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування Діана Барінова. 

У  рамках заходу обговорювали  алгоритм дій керівників ОТГ та начальників районних підрозділів ГУ ДСНС України у Харківській області щодо утворення нових або підтримки існуючих підрозділів пожежної охорони, побудову сучасної системи пожежної безпеки, залучення коштів Державного фонду регіонального розвитку та Міжнародної технічної допомоги для реалізації зазначених проектів тощо.

Як підкреслив на заході начальник ГУ ДСНС України у Харківській області Олександр Волобуєв, об’єднаним громадам Харківщини потрібно створити таку систему цивільного захисту, яка б була спроможна забезпечити під час пожежі проїзд рятувальників до місця події протягом 10 хвилин у місті, та 20 хвилин - у сільській місцевості. Але в реальних умовах, коли йдеться про життя людей і збереження майна, 20 хвилин може бути забагато. Саме тому є потреба у створенні місцевих пожежних підрозділів там, де відстань від існуючих складає більше 20 км. Це і надасть можливість локалізації надзвичайних ситуацій на початковій стадії.

Присутній на заході голова Зачепилівської ОТГ Юрій Кривенко зазначав, що територія очолюваної ним громади має довжину 40 км, тому громадою вже розглядається можливість закупівлі пожежної техніки та створення центрів порятунку "Безпечно", які поєднують не тільки команду пожежних, але й медичний центр та відділ поліції.

Щоб нова справа стала більш зрозумілою, експерт ЦРМС  Віктор Нестеренко навів приклади роботи "Стражі Пожежної" в гмінах Республіки Польща, де нещодавно побувала група голів ОТГ з Харківщини. Він зазначив, що у Польщі розвинена система добровільних пожежних дружин, яка діє більше ста років.

Читайте також: "Револьверний фонд" або Волинське ноу-хау з енергоефективності

Як підкреслив директор Департаменту цивільного захисту Харківської ОДА Павло Пономаренко, головам ОТГ, розпочинаючи налагодження роботи у цій сфері, потрібно в першу чергу призначити фахівця, який буде опікуватися питаннями цивільного захисту.

"Потрібно також працювати над створенням системи оповіщення в громаді, щоб кожний з мешканців знав, що трапилося та як йому себе поводити у кризовій ситуації", -  підкреслив Пономаренко.

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею і Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Фото: Вячеслав Мадієвський

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-