У Чернівцях з’являться

У Чернівцях з’являться "екопарковки"

Укрінформ
Під час сьогоднішньої сесії депутати Чернівецької міськради підтримали петицію про облаштування у місті "екопарковок".

Про це повідомляє прес-служба Чернівецької міської ради.

"Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради при підготовці містобудівних умов і обмежень, архітектурно-планувальних вимог на проектування нового будівництва обов’язковою вимогою визначатимуть облаштування "екопарковок". При розробці детальних планів міста Чернівців та проектів благоустрою рекреаційної зони в місті враховуватиметься необхідність облаштування і розвитку мережі "екопарковок", – йдеться у повідомленні міськради.

Крім того, міська рада рекомендуватиме замовникам будівництва житлових та нежитлових будівель включати "екопарковки" у проекти будівництва різноманітних житлових, офісних приміщень, торгових, розважальних комплексів та інших центрів для широкого доступу громадськості. При підготовці вихідних даних на капітальний ремонт, реконструкцію об’єктів вулично-дорожньої мережі департаменту житлово-комунального господарства доручено передбачати влаштування "екопарковок".

Читайте також: У Чернівцях проходить форум екологів проти будівництва ГЕС на Дністрі

Для облаштування екопаркінгу використовують спеціальні газонні решітки. Їх укладають на підготовлену основу, заповнюють родючим грунтом і засівають газонною травою. Екологічні парковки сприяють збереженню у місті зелених зон, естетичного вигляду газонів, упереджують появу на них слідів від коліс автомобіля. Окрім того, за допомогою фахово облаштованої екопарковки без спеціальної системи водовідведення можна укріпити грунт на автостоянках, під’їзних шляхах до гаражів, біля спортивно-оздоровчих закладів та місць культурного відпочинку. Екопарковка пропускає воду, зберігаючи існуючу екосистему. На такій парковці не можна залишати автомобілі довше трьох діб, щоб не пожовкла трава, забороняється ремонтувати та мити машини, таку парковку взимку не можна обробляти сіллю та реагентами, для догляду за травою не рекомендують використовувати газонокосарки, їх важче прибирати від сміття та снігу, вони потребують більш вартісного обслуговування, ніж звичайні парковки.

Багато українських міст вже мають досвід використання екопарковок у дворах житлових масивів, парках та скверах. Зазвичай екопарковки облаштовують на прибудинковій території житлових комплексів, біля громадських споруд, в місцях паркування велосипедів, скверах, паркових зонах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-