Нацрада оштрафувала радіостанцію за порушення мовних квот

Нацрада оштрафувала радіостанцію за порушення мовних квот

Укрінформ
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала радіостанцію A-FM (телерадіокомпанія «ТВК») в місті Охтирка Сумської області через порушення мовних квот щодо кількості пісень українською мовою в ефірі.

Відповідне рішення Нацрада ухвалила на засіданні 29 серпня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Так, моніторинг добового мовлення радіостанції засвідчив, що в її ефірі 27 квітня частка пісень українською мовою у проміжку часу між 07:00 та 14:00 становила 26,61%. Хоча відповідно до Закону «Про телебачення і радіомовлення», упродовж другого року запровадження мовних квот має становити щонайменше 30%.

Водночас мовником було порушено умови ліцензії та програмної концепції, за якими частка пісень державної мовою щодоби та у часових проміжках між 07:00 та 14:00 і між 15:00 та 22:00 має становити не менше 32%. Зокрема регулятором було встановлено, що протягом доби на A-FM звучало 30,89% українських пісень, а між 07:00 та 14:00 – 26,61%.

Читайте також: "Радио.Вести" перевірять через порушення мовних квот

У зв'язку з цим Нацрада вирішила призначити позапланову виїзну перевірку мовника, яка відбулася 3 серпня. Її результати підтвердили виявлені порушення, зважаючи на які регулятор застосував до ліцензіата санкцію «стягнення штрафу» у розмірі 5% загальної суми ліцензійного збору, що для радіостанції A-FM становить 1 тис. 394,56 грн.

Разом з тим, згідно з поясненням керівника телерадіокомпанії Олега Касьяненка, яке надійшло до Нацради, при формуванні плей-листа відповідальним працівником «було помилково віднесено до пісень, виконаних державною мовою, пісні, що виконуються українськими співаками, але російською мовою».

Як повідомляв Укрінформ, в Україні 8 листопада 2016 року набув чинності Закон "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)". Згідно з документом, квота на пісні українською мовою у радіоефірі щодоби та в часових проміжках із 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 вводиться поступово: протягом першого року їх має бути щонайменше 25%, другого – 30%, третього – 35%. Ведення передач державною мовою протягом першого року дії закону має становити 50%, другого – 55%, третього – 60%.

Найвищий штраф за порушення мовних квот на сьогодні сплачено радіостанцією «Радио Пятница» – він становить 327,8 тис. грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-