Мінрегіон надав методичні рекомендації щодо планування розвитку громад

Мінрегіон надав методичні рекомендації щодо планування розвитку громад

Децентралізація
Укрінформ
Мінрегіон підготував для об’єднаних територіальних громад (ОТГ) рекомендації, як створити власну ефективну стратегію розвитку та спланувати її виконання.

Про це повідомив перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В'ячеслав Негода, йдеться на порталі "Децентралізація". 

«В умовах децентралізації спроможні громади отримують широкі повноваження і ресурси. Щоб використати їх ефективно, потрібна якісна місцева стратегія розвитку і чіткий план її реалізації. Керівники ОТГ розуміють свою відповідальність за майбутнє громади, тому намагаються не лише «латати діри», а підходити до розвитку своїх територій стратегічно. Щоб допомогти їм у цьому, Мінрегіон спільно з експертами підготували Методичні рекомендації – єдину основу для стратегій та планів соціально-економічного розвитку громад», - сказав Негода.

За його словами, цими універсальними порадами можуть користуватись усі громади, навіть ті, які стратегію і план уже мають.

"Не зайвим буде звірити свої стратегічні документи з цими рекомендаціями, під час підготовки яких ми спиралися на сучасні підходи, досвід успішних громад та залучили найкращих експертів. Отже об’єднані громади можуть бути впевненими, що використовують для свого розвитку перевірені, чіткі та зрозумілі підходи", - зазначив перший заступник міністра.

Рекомендації узгодили всі обласні державні адміністрації та асоціації органів місцевого самоврядування.

Зокрема в документі йдеться про те, як розробляти стратегію місцевого розвитку, які головні аспекти вона має враховувати і яку саме актуальну інформацію має містити, кого залучати в робочі групи по розробці стратегії, як взаємодіяти зі ЗМІ тощо. Окрім цього, йдеться про розроблення плану реалізації місцевої стратегії, зокрема надаються рекомендації щодо його структури. Також надаються рекомендації стосовно пошуків фінансового забезпечення реалізації стратегії та плану розвитку та алгоритму його затвердження. Ознайомитися з методичними рекомендаціями можна на порталі "Децентралізація".

Читайте також: Мінрегіон: проект закону має упорядкувати систему держнагляду за діяльністю ОМС

Методичні рекомендації розробили фахівці Директорату регіонального розвитку Мінрегіону спільно з експертами Програми «U-LEAD з Європою».

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-