Москаль звинуватив працівників Закарпатського УЗЕ у покриванні ігрового бізнесу

Москаль звинуватив працівників Закарпатського УЗЕ у покриванні ігрового бізнесу

Укрінформ
Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль подав до прокуратури заяву, в якій звинуватив працівників Управління захисту економіки Закарпаття в "дахуванні" ігрового бізнесу.

Відповідний документ очільник Закарпатської ОДА оприлюднив на своєму офіційному сайті.

За його твердженням, частина грошей від цього незаконного бізнесу була використана, щоб підкинути її голові Виноградівської РДА та затримати його за начебто отриманий від начальника управління освіти РДА Юрія Свища хабар.

"Ми встановили, що ці гроші не виділялися з бюджету УЗЕ, тобто вони незаконні. За наявною в нас інформацією, гроші для «хабара» голові райдержадміністрації УЗЕ отримала від «дахування» нелегального ігрового бізнесу, який процвітає по всіх районах Закарпаття, і з яким УЗЕ має боротися згідно з посадовими інструкціями", - стверджує Москаль.

У заяві він просить з'ясувати прізвища працівників УЗЕ, які передали Свищу гроші, та джерела їх походження.

У своїх звинуваченнях Москаль спирається на результати службового розслідування, яке проводить ОДА. За його словами, було з’ясовано, що перший транш грошей для «хабара» голові Виноградівської РДА Михайлу Русанюку в сумі 12,5 тис. грн начальник управління освіти Юрій Свищо отримав від працівників УЗЕ 20 липня о 7.00 у готелі «Гелена» в Мукачеві, а другий транш у сумі 14 тис. грн – 26 липня о 6.30 в Мукачеві по вул. Шенборна.

При цьому зазначає Москаль, у відкритому поліцією провадженні фігурують тільки 8 тис. грн, які голові РДА підкинули в машину.

"Де поділася решта грошей, переданих Ю.Свищу, невідомо, і в нас є інформація, що начальник управління освіти, котрий систематично вживає наркотики, їх просто-напросто привласнив", - висловив думку голова ОДА.

Читайте також: Москаль каже, що при затриманні голови району на Закарпатті не обійшлося без "торпед"

Москаль подав до прокуратури ще одну заяву, в якій просить відкрити кримінальне провадження проти Свища - "за фактами корупційних дій, залякувань, порушень законів, прав людини тощо, викладеними в колективних зверненнях директорів шкіл Виноградівщини".

Як повідомляв Укрінформ, 2 серпня було затримано голову Виноградівської райдержадміністрації Михайла Русанюка. За даними поліції, він вимагав 25 тис. грн хабара за укладання договору на постачання планшетів для інклюзивної освіти (для хворих на ДЦП дітей) та перерахунок бюджетних коштів згідно виконаних умов договору. Затримали Русанюка начебто під час одержання чергового «траншу», з його автомобіля вилучили 8 тис. грн.

Голова ОДА Москаль заявив, що справа була сфабрикована із залученням провокатора - Юрія Свища, який власне і укладав договори на придбання планшетів і будівельних матеріалів. На підтвердження своєї думки про те, що гроші Русанюку підкинули, Москаль пояснив, що на руках і одязі голови РДА не знайшли ні залишків спецречовини, якою мітять купюри, ні його відбитків пальців. Обшуки вдома і на робочих місцях голови РДА та його першої заступниці, а також особистий обшук Русанюка нічого не дали. До того ж Русанюк не є розпорядником коштів у даній справі і не міг бути в змові з начальником управління освіти й давати йому вказівки підписувати договори з тими чи іншими підприємцями, оскільки знаходиться з ним у неприязних стосунках.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-