Благодійники покажуть Україну підліткам з прифронтового Золотого

Благодійники покажуть Україну підліткам з прифронтового Золотого

Укрінформ
Благодійний фонд Сергія Жадана і Громадська організація "Українські рубежі" покажуть Україну підліткам із містечка Золотого, що у прифронтовій зоні на Луганщині.

Про це Укрінформу повідомили у фонді Жадана.

"З 11 по 22 серпня 15 випускників гімназії містечка Золоте Луганської області будуть подорожувати Україною: Харків - Львів - Чернівці - Одеса - Запоріжжя. Екскурсії в музеї, на великі підприємства та історичні комплекси, а головне - зустрічі з цікавими людьми та проектами, - все це допоможе дітям зрозуміти, в якій країні вони живуть, зруйнувати стереотипи та свідомо обрати власне майбутнє: чим займатися, де жити, за що варто боротися", - ідеться в повідомленні.

Підлітки із прифронтової зони у своєму минулорічному листі до Святого Миколая написали, що мріють побачити Україну.

До здійснення дитячої мрії долучилися майже 200 доброчинців, які фондували проект "Мандрівники зі Сходу" на платформі Спільнокошт "Велика ідея". На подорож вдалося зібрати 122 тисячі гривень. Ще 20 тисяч потрібно для створення документального фільму, в основу якого ляжуть враження дітей та їхні роздуми про те, яку Україну вони хочуть будувати.

У кожному місті проекту допомагають партнери. Програму складено так, щоб діти не просто знайомилися з ландшафтом та історією країни, а дізнавалися, як працюють ті чи інші організації. Наприклад, у Харкові випускники підуть на екскурсію до міжнародної компанії - розробника мобільних і браузерних ігор Plarium, в Одесі відвідають портовий перевалочний комплекс TIS та Художній музей, у Львові познайомляться з діяльністю громадських організацій, побачать сучасну бібліотеку ім. митрополита Андрея Шептицького та дізнаються, як працює радіокомпанія. У Чернівцях заплановані екскурсії в університет, музеї та церкви, а у Запоріжжі - знайомство з козацькою добою і візит на Хортицю.

Читайте також: Школярі з прифронтового Троїцького відпочили у Карпатах

"Ми з дітьми пройдемося культовими точками, пов'язаними з літературою 20-30-их років минулого століття. Припускаю, діти щось мають знати про харківське Червоне Відродження, бо воно викладається в школі, але спробую показати їм щось незвичне і щось не надто офіціозне. Це будинок Блакитного, будинок "Слово", харківська стометрівка, вулиця Сумська... Таким чином діти зможуть подивитися історичний центр Харкова і зрозуміти, наскільки він вплетений в літературний контекст. Зайдемо на Пушкінську, подивимося на будинок, де була Харківська письменницька комуна, де жили Михайль Семенко, Олександр Довженко, Микола Бажан - цікава будівля з цікавою історією", - зазначив Сергій Жадан.

Фото: maps-of-europe.com

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-