Сморід у Херсоні: чиновники звинувачують птахофабрику

Сморід у Херсоні: чиновники звинувачують птахофабрику

Фото
Укрінформ
Сморід у Херсоні, на який вже кілька днів скаржаться жителі усіх районів міста, спричинений виробничою діяльністю "Агрохолдингу Авангард", що спеціалізується на виробництві курячих яєць та продуктів їх переробки.

Про це повідомив у середу на своїй сторінці у Facebook директор департаменту екології та природних ресурсів ОДА Юрій Попутько.

"За дорученням голови облдержадміністрації, у зв'язку з численними скаргами мешканців міста Херсон, сьогодні оперативно здійснили виїзд на можливе джерело смороду у місті. Причиною неприємного запаху в місті, на нашу думку, є несанкціоновані місця розміщення курячого посліду. Порушником чинного природоохоронного законодавства та причиною смороду в місті є виробнича діяльність птахогосподарського підприємства ПАТ "Агрохолдинг Авангард" у с. Східне (Білозерського району - ред.). На місці було виявлено машину, яка вивантажувала послід на відкритий грунт в необробленому стані", - йдеться у повідомленні.

Як зазначив Попутько, наразі на місце події викликали поліцію.

Несанкціоновані місця розміщення куриного посліду / Фото: facebook.com/astrakherson

Читайте також: Херсон накрив сморід - під містом майже на кілометр розкидали сміття

Натомість, агрохолдинг “Авангард” спростовує інформацію щодо причетності птахофабрики в Херсонській області до розкидання курячого посліду і пов”язаного із цим виникнення смороду. 

“Авангард” дотримується чинного природоохоронного законодавства та норм щодо функціонування птахофабрик. Компанія володіє всіма необхідними дозволами (в тому числі експлуатаційним дозволом, дозволами на викиди), а підприємство в с. Східне Білозерського району Херсонської області регулярно проходить необхідні перевірки контролюючими органами”, - йдеться в прес-релізі товариства.

 Директор філії Чорнобаівка ПАТ “Агрохолдинг Авангард” Андрій Чірков  підкреслив, що 60% курячого посліду із птахофабрики, розташованої в с. Східне (Восточное) Херсонської області, “Авангард” утилізовує на заводі із виробництва біогазу, який розташований, як і фабрика в 30 кілометрах від міста Херсон. 

“Такий завод було введено в експлуатацію “Авангардом” в 2016 році спеціально для потреб утилізації і переробки курячого посліду в біогаз. Завод має ліцензію на виробництво електроенергії, дозвіл на викиди і є членом енергоринку, тому постачає енергію херсонцям. 40% курячого посліду підприємство продає місцевим фермерам, землі яких розташовано в тому числі і недалеко від птахофабрики. Підприємці самостійно приймають рішення щодо використання придбаного посліду”, - наголосив Чірков. 

Як повідомляв Укрінформ, 7 серпня 2018 року оперативною групою ГУ ДСНС в Херсонській області було попередньо виявлено джерело забруднення у вигляді вивезених на поле неподалік Херсона відходів птахівництва - за межами об'їзної дороги в районі села Музиківка Білозерського району. Відходи було вивантажено на полі на площі довжиною майже кілометр. Звідти сморід вітром приносився у Херсон.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-