До регіонів надійдуть ліки за п'ятьма програмами - МОЗ

До регіонів надійдуть ліки за п'ятьма програмами - МОЗ

Укрінформ
У регіони відправлено ще низку препаратів, закуплених за державні кошти, і найближчим часом ці препарати будуть доступні у лікарнях.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

Так, за програмою "Хворі із серцево-судинними та судинно-мозковими захворюваннями" до регіонів буде доставлено 384 флакони препарату "Альтеплаза" (50 мг).

За програмою  "Онкогематологічні хворі" - препарати "Хлорамбуцил" - 1243 упаковки; "Ломустин" - 64 упаковки; "Даунорубіцин" - 1443 упаковки.

 За програмою "Діти хворі на муковісцидоз" до регіонів доставлять  2332 упаковки препарату "Дорназа Альфа".

За програмою "Хворі у до- та післяопераційний період з трансплантації" будуть доставлені  препарати "Такролімус", 0,5 мг, капс, 3125 упаковок; "Такролімус", 1 мг, капс.  5859 упаковок; "Такролімус", 3 мг, капс. 802 упаковки; "Такролімус", 5 мг, капс.  302 упаковки.

За програмою "Діти, хворі на онкологічні та онкогематологічні захворювання" до регіонів доставлять 1555 упаковок препарату "Філграстим".

У Міністерстві нагадали, що ліки закуповуються у межах виділеного бюджету, котрий щорічно приймає ВРУ (у 2016 році - 3,4 млрд грн, у 2017 році 5,9 млрд грн, у 2018 році - 5,9 млрд грн). Державний бюджет, виділений на закупівлю ліків на національному рівні, дозволяє покривати в середньому 45% від усього обсягу потреби. Так, наприклад, програма «Доросла онкологія» фінансується на 30%, а програма «Дитячий діаліз» майже на 100%. Закупівлі ліків через міжнародні організації дозволяють домовлятись про спеціальні низькі ціни для України, і завдяки цьому збільшувати обсяги закуплених ліків.   

Читайте також: Це не цукерки: МОЗ радить, як вберегти дітей від отруєння ліками

Також у відомстві наголосили, що у випадку, якщо ліки є в наявності, а в лікарні з якихось причин відмовляють у їх безоплатній видачі, необхідно написати заяву на ім`я головного лікаря медичного закладу або на місцеве управління/департамент охорони здоров`я, вказавши діагноз із результатами аналізів або діагностики, що підтверджує діагноз, та необхідний препарат. Медичні заклади, згідно з Наказом МОЗ №509, зобов`язані оприлюднювати інформацію щодо залишків лікарських засобів. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-