Хуг пояснив присутність спостерігачів ОБСЄ на Харківщині

Хуг пояснив присутність спостерігачів ОБСЄ на Харківщині

1053
Ukrinform
Присутність спостерігачів ОБСЄ в Харківській області обумовлена її кордоном з конфліктними регіонами.

Про це заявив перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг на зустрічі з головою Харківської ОДА Юлією Світличною, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Хочу пояснити нашу присутність у регіоні, вона нічого не говорить про те, що в області є проблеми. Якщо в Донецькій і Луганській областях у нас понад 600 спостерігачів, то в Харківській - тільки 9. Але ваша область важлива для нас, оскільки межує з конфліктними регіонами", - зазначив Хуг.

За його словами, місія ОБСЄ цінує співпрацю з ХОДА як запоруку отримання об'єктивної інформації.

"Також ми вдячні представникам силових структур області за те, що вони гарантували безпечні умови для роботи наших співробітників. Це дуже важкий виклик, і ви вже п'ятий рік успішно долаєте його", - сказав він.

Як повідомила на зустрічі Світлична, шість районів Харківської області межують з країною-агресором, ще шість - з Донецькою і Луганською областями.

"Ще у 2015 році в області було прийнято три програми безпеки, які координують діяльність всього силового блоку. Частина заходів у рамках програм по зміцненню матеріально-технічної бази силових структур ми фінансуємо з обласного бюджету завдяки бюджетної децентралізації, ініційованої Президентом України. Якщо з початком військових дій на сході наших міжнародних партнерів закликали утриматися від візитів до Харківської області, то вже в 2015 році ми повністю стабілізували ситуацію, домоглися зняття обмежень", - пояснила Світлична.

За її словами, на сьогодні в Харківській області офіційно зареєстровано 126,5 тисячі тимчасово переміщених осіб.

Читайте також: На сесії ПА ОБСЄ обговорять Крим, Донбас і Nord Stream 2

"У них є доступ до соціальної інфраструктури, і вони користуються всіма пільгами і можливостями, передбаченими для громадян України. У нас діють державні, міжнародні та волонтерські проекти працевлаштування, оздоровлення або надання психологічної допомоги таким особам, щоб вони відчували себе, як вдома. Цього року реалізуємо 13 проектів зі створення умов для проживання переселенців: це будівництво гуртожитків, будинків. Залучаємо до цієї роботи міжнародні організації і програми - GIZ, ООН, ЄС", - підкреслила Світлична.

Сьогодні Хуг провів неформальну зустріч за чашкою кави з представниками громадських організацій регіону без опублікування подробиць у пресі.

Як відомо, завтра, 7 липня, Хуг братиме участь у заході "Донбас-медіа-форум", що розпочався у Харкові.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-