На Запоріжжі обговорили питання оптимізації шкіл у громадах

На Запоріжжі обговорили питання оптимізації шкіл у громадах

Децентралізація
1191
Ukrinform
Створення опорних шкіл в ОТГ і концентрація в них найбільш професійних педагогів дасть змогу сільським дітям отримувати якіснішу освіту. Школи, у яких учителів більше, ніж учнів, мають бути закриті, інакше в громади не буде перспективи розвитку.

Про це в четвер, 5 липня, йшлося на семінарі-тренінгу «Побудова комунікації задля запобігання конфліктів із громадою (батьками і педагогами) при оптимізації закладів освіти в ОТГ». Захід пройшов у Запоріжжі і був організований Запорізьким Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону України.

"Громади, на жаль, ще не розуміють того, що малочисельні заклади потрібно закривати. Професійні викладачі знайдуть роботу в опорних школах, а діти матимуть змогу отримувати якісніші знання", - зазначила директор Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА Тетяна Озерова.

На заході, в якому взяли участь голови ОТГ, заступники голів ОТГ, керівники відділів освіти, акцентувалося на тому, що діти із сільських шкіл мають значно гірші результати при складанні ЗНО, ніж учні міських шкіл. Озерова вважає, що, проаналізувавши якісні і кількісні показники, громади мали б свідомо приймати рішення про закриття шкіл, де вчителів більше, ніж учнів. 

Читайте також: ОТГ є “теплицями” для малого та середнього бізнесу - представництво ЄС в Україні

"Якщо у селі не буде якісної освіти, то завтра не буде кому повертатись до села працювати. Молодь повертається тоді, коли бачить розвиток. Відсутність кваліфікованих кадрів у селі, про що зараз говорять, безпосередньо пов'язана з низькою якістю освіти у селах", - впевнена керівник апарату Запорізької ОДА Зінаїда Бойко.

На сьогодні в Запорізькій області створено 49 ОТГ. Регіон є одним із лідерів у питаннях реалізації реформи децентралізації. 

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами - Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Фото: Дмитро Смолієнко

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-