Дотримання законів місцевою владою треба контролювати — Зубко

Дотримання законів місцевою владою треба контролювати — Зубко

Децентралізація
1419
Ukrinform
В Україні назріла необхідність запровадження держнагляду за дотриманням органами місцевого самоврядування законів та Конституції, а ухвалення відповідного закону дозволить швидше імплементувати реформу децентралізації.

Про це заявив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко на консультативній зустрічі щодо законодавчого регулювання питання дотримання законності в діяльності органів місцевого самоврядування, повідомляє прес-служба Мінрегіону.

"Сьогодні в Україні назріла необхідність запровадження державного нагляду за дотриманням органами місцевого самоврядування законів та Конституції України. Йдеться саме про нагляд, а не контроль. Питання не в обмеженні самостійності у прийнятті рішень соціально-економічного характеру, а у забезпеченні інтересів та безпеки громадян. Розробка і прийняття необхідного закону у цій сфері дозволить швидше рухатися по імплементації реформи децентралізації", - сказав Зубко.

Він навів приклад Польщі, де запроваджений більш жорсткий державний нагляд - воєвода, який займає політичну посаду, одноособово скасовує рішення органів місцевого самоврядування, а ОМС самі звертаються до суду з позовом щодо оскарження рішення воєводи.

"В Україні ми розглядаємо запровадження варіанту «м'якої» моделі державного нагляду, який працює у багатьох країнах Європи. Коли представники органів державної влади зупиняють рішення органів місцевого самоврядування та одночасно звертаються до суду, де доводять свою правоту щодо невідповідності рішення ОМС законодавству", - наголосив Геннадій Зубко.

Урядовець повідомив, що в Україні виникають проблемні питання, які пов’язані з невиконанням органами місцевого самоврядування своїх обов’язків.

"Це відновлення критичної інфраструктури, невчасне підготовка міст до опалювального сезону, земельні питання тощо. Тож запровадження інструменту державного нагляду буде рамкою для посилення співпраці центральної та місцевої влади. А головне – рамкою, яка даватиме можливості для розвитку громад", - пояснив Зубко.

Консультативна зустріч відбулася за участі представниками Ради Європи, Комітету ВР з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, керівниками профільних асоціацій органів місцевого самоврядування, експертами та міжнародними партнерами, зокрема ULEAD з Європою.

Зубко наголосив, що це чергова консультаційна зустріч, якій передував захід в КМДА, а також круглий стіл в офісі Ради Європи у Страсбурзі у квітні цього року, результатом якого стало напрацювання детальної маршрутної карти для розробки відповідного закону.

У свою чергу, голова Офісу Ради Європи в Україні, представник Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи Мортен Енберг підкреслив, що Рада Європи підтримує Україну у проведенні реформ, однією з ключових яких є децентралізація.

Читайте також: Зубко доручив розробити плани формування ОТГ в окупованих Криму і Донбасі

«Питання нагляду за діяльністю органів місцевого самоврядування – в зоні нашої особливої уваги! Адже Україна одна з небагатьох країн Європи, де відсутня така система нагляду. Ми і надалі допомагатимемо Україні у пошуку оптимального рішення і, переконаний, що досягнемо спільного успіху», - зазначив він.

Під час консультативної зустрічі була презентована загальна Концепція адміністративного нагляду за діяльністю органів місцевого самоврядування та обговорювались її основні блоки. Зокрема, загальні засади адміністративного нагляду, заходи реагування та гарантій забезпечення інтересів органів ОМС, інституційне забезпечення адміністративного нагляду. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-