На Сумщині акушера звинувачують у смерті новонародженого хлопчика

На Сумщині акушера звинувачують у смерті новонародженого хлопчика

5372
Ukrinform
Сумська прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо акушера-гінеколога "пологового будинку Пресвятої Діви Марії", у неналежному виконанны професійних обов'язків, через що помер новонароджений хлопчик. 

Про це інформує прес-служба Генпрокуратури.

"У ході слідства встановлено, що 29 березня 2017 року вказаний лікар, приймаючи пологи, вчасно не провів необхідну діагностику, допустив ряд медичних помилок, що призвело до виникнення кисневого голодування плода. Незважаючи на проведені реанімаційні заходи, новонароджений хлопчик помер через декілька хвилин після народження", - йдеться у повідомленні.

Згідно з висновком експертизи, смерть дитини настала від тяжкої асфіксії при народженні, яка призвела до розвитку гострої серцево-судинної недостатності. 

"За умови своєчасного діагностування дистресу плода, смерті новонародженої дитини можна було б уникнути", - вважають правоохоронці.

Читайте також: Пацієнтам без декларації теж обіцяють безкоштовну допомогу

Дії лікаря кваліфіковано за ч. 2 ст. 140 (неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, що призвело до смерті новонародженої дитини) Кримінального кодексу України.

Лікарю загрожує покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 2 років, або позбавленням волі на той самий строк.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-